Ładowanie

To już oficjalne! Finał klubowych rozgrywek piłkarskich - Ligi Konferencji Europy 2025 zostanie rozegrany na stadionie Tarczyński Arena

OFICJALNIE! Finał Ligi Konferencji Europy na Tarczyński Arena!

28 czerwca, 2023

To już oficjalne! Finał klubowych rozgrywek piłkarskich - Ligi Konferencji Europy 2025 zostanie rozegrany na stadionie Tarczyński Arena Fot. Tarczyński Arena Wrocław

To już oficjalne! Finał klubowych rozgrywek piłkarskich – Ligi Konferencji Europy 2025 zostanie rozegrany na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu. Dzisiaj, 28 czerwca ogłoszona została decyzja w tej sprawie.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Związek Piłki Nożnej złożył wniosek o organizację finału Ligi Konferencji Europy UEFA w sezonie 2023/2024 lub 2024/2025. Rozgrywki piłkarskie odbywają się od 2021/2022 roku. Do tej pory wyłoniono dwóch mistrzów: pierwszym z nich był klub AS Roma, a drugim West Ham United. 28 czerwca UEFA poinformowała, że finał Ligi Konferencji Europy odbędzie się we Wrocławiu! Polska będzie także gospodarzem Mistrzostw Europy U-19 kobiet. Sprawę skomentował na Twitterze Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Dobrą wiadomością podzielił się także prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Finał Ligi Konferencji Europy na Tarczyński Arena

W przeszłości UEFA dwukrotnie wybrała polskie miasta jako gospodarzy finałów piłkarskich turniejów. Finał Ligi Europy odbył się w 2015 roku w Warszawie oraz w 2021 roku w Gdańsku. W 2025 roku do Wrocławia zawita finał Ligi Konferencji Europy.

Tarczyński Arena Wrocław prezentuje się korzystnie pod względem lokalizacji oraz możliwości obiektu. Stadion posiada 42 771 miejsc siedzących, które są zadaszone, a ponadto znajduje się w odległości 8 kilometrów od lotniska. Stolica Dolnego Śląska jest również chętnie wybieranych kierunkiem wśród europejskich turystów, co mogło mieć wpływ na decyzję UEFA.

– Nasze doświadczenie możemy wykorzystać przy organizacji finału Ligi Konferencji Europy, mając świadomość, że to doskonała szansa na międzynarodową promocję nie tylko samej piłki nożnej, ale też samego miasta z jego potencjałem turystycznym – mówił przed oficjalną decyzją Marcin Przychodny, prezes spółki Stadion Wrocław.

Kwalifikacje do Ligi Konferencji Europy

Polskie drużyny również biorą udział w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy w sezonie 2023/2024. Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin automatycznie przeszły do drugiej rundy. Drużyny, które przejdą przez wszystkie rundy kwalifikacji, wezmą udział w głównym turnieju, składającym się z fazy grupowej i fazy pucharowej.

Losowanie par odbyło się 21 czerwca. Oto przeciwnicy polskich zespołów:

  • Legia Warszawa zmierzy się z Ordabasy Shymkent z Kazachstanu,
  • Lech Poznań zagra z litewskim Żalgirisem Kowno,
  • Pogoń Szczecin rozegra mecz ze zwycięzcą meczu pomiędzy Linefeldem z Irlandii Północnej a Vllaznią z Albanii
Tagi