6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Firma Alstom dostarczy Norwegom nowoczesne pociągi. Powstaną w dawnej fabryce PaFaWagu

WARTO PRZECZYTAĆ

Polski oddział Alstom, który mieści się we Wrocławiu przygotuje nadwozia dla norweskiej spółki Norske tog. Prace będą odbywać się w dawnych halach Bombardiera i PaFaWagu.

Francuska firma Alstom i norweska spółka Norske tog zawarły umowę o wartości 230 mln euro na produkcję 25 nowoczesnych pociągów. Polski odział z siedzibą we Wrocławiu zajmie się przygotowaniem nadwozia. To drugie zamówienie, które firmy realizują w ramach tej umowy. W 2021 roku Alstom zobowiązał się dostarczyć 30 pociągów regionalnych, które mają zostać przekazane spółce Norske tog do 2025 roku.

Cieszymy się z możliwości realizacji kolejnego zamówienia w ramach naszej umowy ramowej z Norske tog. Nowe pociągi regionalne Coradia Nordic od Alstom zwiększą przepustowość na najbardziej obłożonych liniach w rejonie Oslo i wzmocnią bezemisyjny transport publiczny wokół stolicy. Pasażerowie uzyskają szybsze, wygodniejsze i bardziej niezawodne dojazdy – komentuje Carl Åge Bjørgan, dyrektor zarządzający Alstom Transport Norway.

Pojazdy będą wyposażone są w system ERTMS, a także system bezpieczeństwa. Będą mogły osiągać prędkość maksymalną nawet do 200 km/h.

Z niecierpliwością czekamy na dostawę 25 dodatkowych pociągów, które pozwolą nam poprawić przepustowość i usługi dla pasażerów – mówi Øystein Risan, dyrektor generalny Norske tog AS, spółki odpowiedzialnej za zarządzanie taborem kolejowym w Norwegii.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI