Ładowanie

Najstarsza wrocławska fontanna z Szermierzem jest już odnowiona. Z okazji jej ponownego odsłonięcia przygotowano wiele atrakcji.

Fontanna na placu Uniwersyteckim we Wrocławiu odzyskuje blask po remoncie

12 czerwca, 2023

Najstarsza wrocławska fontanna z Szermierzem jest już odnowiona. Z okazji jej ponownego odsłonięcia przygotowano wiele atrakcji. Już niedługo oficjalne odsłonięcie Szermierza po remoncie. Fot. Jacek Sutryk / Facebook

Plac Uniwersytecki we Wrocławiu, znany z historycznej atmosfery i malowniczych krajobrazów, odzyskuje swoją wspaniałość dzięki intensywnym pracom remontowym nad fontanną Szermierza.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Ta wyjątkowa kompozycja autorstwa Hugo Lederera, która od lat zachwyca mieszkańców i turystów, jest teraz poddana starannej konserwacji, aby przywrócić jej dawny blask. Prace prowadzone są pod nadzorem pani konserwator.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Szermierza jest wykorzystanie pięknego różowego kamienia, który jest rzadko spotykany w Polsce. To tworzy unikalny efekt wizualny i dodaje niezwykłego uroku. Posadzka basenu wykonana z marmurowych płyt została już ukończona, a obecnie trwają prace wykończeniowe oraz pielęgnacyjne, aby zapewnić długotrwały efekt i doskonały stan techniczny.

Tagi