7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Frankiewicz z TAK! Dla Polski koordynatorem porozumienia opozycji

WARTO PRZECZYTAĆ

„Po raz drugi koordynatorem porozumienia partii opozycyjnych jest senator Zygmunt Frankiewicz, reprezentujący Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski” – poinformował ruch w mediach społecznościowych. Pakt senacki krokiem w stronę wygranej opozycji.

Fot. Facebook Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski

Jak twierdzą samorządowcy, pakt senacki jest niezbędny we współpracy opozycji demokratycznej i wygranej w nadchodzących wyborach. Koordynatorem tego porozumienia został członek Rady Politycznej TAK! Dla Polski, senator Zygmunt Frankiewicz.

 Naszym celem, co mówimy od wielu miesięcy, jest spajanie sił prodemokratycznych — mówi Zygmunt Frankiewicz — Efektem tych działań jest opozycyjny senat tej kadencji. Teraz naszą wspólną odpowiedzialnością jest zwycięstwo demokratycznej Polski, zatrzymanie centralizacji i rozkradania majątku Polek i Polaków — dodaje.

Pakt senacki gwarancją wygranej opozycji?

Wspólna taktyka opozycji, czyli tzw. pakt senacki, zakłada stworzenie większości nad partią rządzącą. Dzięki porozumieniu opozycja jest w stanie uzyskać od 60 do 65 mandatów w Senacie — wśród nich znaleźliby się także samorządowcy zrzeszeni w ruchu TAK! Dla Polski.

Przeczytaj również: Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski w wyborach z KO, zamiast partii Szymona Hołowni

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI