-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Fronty TORYwolucji. Co remontują i jakie zmiany komunikacyjne nas czekają?

WARTO PRZECZYTAĆ

„Pogoda jest łaskawa dlatego ponad 100 osób pracuje na 3 frontach TORYwolucji we Wrocławiu” napisał na Facebooku prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. Gdzie prowadzone są prace remontowe? Jakie zmiany komunikacyjne z nich wynikają?

fot. Facebook Krzysztof Balawejder

W ramach TORYwolucji przeprowadzane są prace remontowe we Wrocławiu. Dzieje się na Świdnickiej, w Leśnicy oraz na odcinku od Kochanowskiego do Mostu Szczytnickiego. Szykuje się także szybki remont na skrzyżowaniu Powstańców/Hallera/Wiśniowa.

Trwają prace w Leśnicy oraz od Kochanowskiego do Mostu Szczytnickiego

Prace w Leśnicy idą zgodnie z planem. Tramwaje wrócą na swoje stałe trasy 5 grudnia. Trwa także remont na terenie od Kochanowskiego do Mostu Szczytnickiego. Mimo poszerzenia zakresu prac planowane jest zakończenie ich jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Na Świdnickiej remont dobiega końca

Remont TORYwolucji na Świdnickiej od Podwala do Piłsudskiego/Powstańców Śląskich kończy się w sobotę. Od niedzieli wraca ruch tramwajowy.

Tramwaje linii 6, 7, 17 i 20 powrócą na swoją trasę w obu kierunkach przez ulicę Świdnicką. Tramwaje linii 70 będą kursowały w obu kierunkach na trasie Poświętne – Dw. Nadodrze – Nowowiejska – pl. Grunwaldzki – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Dw. Główny PKP – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – FAT, dlatego tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku “FAT” i będą kursowały w relacji Poświętne – FAT – Poświętne.

Szybki remont na skrzyżowaniu Powstańców/Hallera/Wiśniowa.

Wraz z sobotą rozpoczyna się szybki remont na skrzyżowaniu Powstańców/Hallera/Wiśniowa. Inwestycja przeprowadzana jest przez ZDiUM z dużym udziałem MPK i Rady Osiedla Powstańców Śląskich, która o remont zabiegała.

Remont zostanie przeprowadzony z możliwymi jak najmniejszymi utrudnieniami w ruchu. Prace będą odbywały się tylko w weekendy i potrwają 4 dni (ten i przyszły weekend). W celu zminimalizowania utrudnień prace na skrzyżowaniu podzielono na dwie fazy:

  • Faza I od godz. 22:00 w piątek 25 listopada do nocy z 27/28 listopada, prace po wschodniej stronie skrzyżowania (jezdnia Powstańców Śląskich prowadząca ruch do centrum, po stronie alei Wiśniowej)
  • Faza II od godz. 22:00 w piątek 2 grudnia do nocy z 4/5 grudnia, prace po zachodniej stronie skrzyżowania (jezdnia Powstańców Śląskich prowadząca ruch do Karkonoskiej, po stronie ul. Hallera).
Zobacz również:  Sala VR we wrocławskiej szkole pomaga uczniom w nauce

Przez cały czas trwania fazy I i fazy II sygnalizacja pracuje w trybie awaryjnym (światło żółte pulsujące), ruch jest wspomagany poprzez sterowanie ręczne przez uprawnionych pracowników firmy wykonawczej, na całym skrzyżowaniu obowiązuje zakaz relacji lewoskrętnych, przejazd przez skrzyżowanie będzie się odbywał wyłącznie w relacjach na wprost i w prawo, na obszarze objętym robotami drogowymi ruch będzie częściowo ograniczony do jednego lub dwóch pasów.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI