9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Głogów: GDDKiA doświetli przejścia dla pieszych

WARTO PRZECZYTAĆ

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzi dużą inwestycję – doświetlenie przejść na pieszych na całej długości Drogi Krajowej nr 12, w tym na jej głogowskim odcinku.

W Głogowie będą doświetlone przejścia na DK12, czyli od ul. Obrońców Pokoju, przez Rondo Konstytucji 3 Maja, ul. Brama Brzostowska i ul. Kamienna Droga.
GDDKiA podpisała już umowę na realizację zadań poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego na ponad 70-kilometrowym odcinku DK12, który przebiega przez województwo dolnośląskie. Wykonawcą jest firma Elektrotim z Wrocławia, która zrealizuje zadanie za kwotę ok. 5,9 mln zł.

Przy ul. Obrońców Pokoju doświetlonych będzie 7 przejść, doświetlony zostanie wjazd z ronda w ul. Koszarową oraz przy skrzyżowaniu z Al. Wolności i ul. Długą. Kolejnych 5 doświetleń będzie przy skrzyżowaniach ul. Kamienna Droga z ul. Dzieci Głogowskich, Dobrą, Grodzisko i Łąkową.

Na przejściach dla pieszych zostaną ułożone także specjalne płytki fakturowane dedykowane dla osób niedowidzących i niewidomych. Zakończenie prac planowane jest w IV kw. br.

Źródło: GDDKiA.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI