3.4 C
Wrocław
środa, 7 grudnia, 2022

GŁOGÓW: Głogów otrzymał dotację na budowę kolejnych bloków TBS. W mieście będzie 48 mieszkań więcej.

WARTO PRZECZYTAĆ

Mat. pras. glogow.naszemiasto.pl

Budowa bloków TBS na osiedlu pokoszarowym dobiega końca. Już jesienią kolejne rodziny głogowian otrzymają klucze do bloku nr 18. Tym samym inwestycja budowy mieszkań przenosi się na os. Żarków. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace budowlane związane z blokiem nr 19 i 20. Łącznie w tych dwóch blokach będzie 48 mieszkań.

– Na osiedlu Żarków powstanie kilka budynków TBS. Otrzymaliśmy informację o dofinansowaniu ze środków rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa budowy bloków nr 21 i 22. To dofinansowanie w wysokości 2.250.000 złotych. Te dwa bloki powstaną przy ulicy Folwarcznej, Witolda Pieleckiego, Generała Roweckiego “Grota” na osiedlu Żarków w Głogowie – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa.

Na najbliższej sesji środki te zostaną wprowadzone do budżetu miasta. A tak będzie wyglądać osiedle po zakończeniu budowy wszystkich zaplanowanych bloków TBS:

– Budowa 19 i 20 rozpocznie się w tym roku, zakończy w 2023. Budowa TBS 21 i 22 rozpocznie się w roku przyszłym i potrwa dwa lata – dodaje Prezydent miasta.

mat. pras. glogow.naszemiasto.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3