-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Głogów: Już w najbliższą niedzielę Winnica Jakubów zaprasza na festyn z okazji swojej 20 rocznicy

WARTO PRZECZYTAĆ

Od 2014 roku wina z Winnicy Jakubów regularnie trafiają do ekskluzywnych restauracji, hoteli i specjalistycznych sklepów w całej Polsce. W tym roku winiarnia obchodzi swoje 20-lecie.

Winnica Jakubów obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. /Fot. Grażyna Szyszka

Początek działalności winnicy przypada rok 2002. Założył ją Pan Artur Pajdosz, a po jego śmierci w 2013 roku winnicę przejął jego syn Michał

– Tato był z wykształcenia chemikiem i pracował w głogowskiej hucie. Kiedy zainteresował się winem, mieszkaliśmy w bloku w Polkowicach. Tata był zapalonym wędkarzem, ale gdy zajął się winiarstwem, stało się ono jego największą pasją – mówi Pan Michał.

Uznanie na polskim rynku.

Dziś cała winnica liczy 30 tysięcy krzewów winorośli. Młody winiarz przyznaje, że pracy jest bardzo dużo niemal przez cały rok.
– Zaczynamy na przełomie lutego i marca od zimowego cięcia – wyjaśnia.

Winnica Jakubów stale powiększa swoje areały również o odmiany szlachetne, takie jak Chardonnay, Pinot Noir czy Zwaigelt z przeznaczeniem na wino różowe. Obecnie Winnica Jakubów wytwarza ok. 8 tys. litrów rocznie, co daje 12 tys. butelek różnych gatunków win odmianowych i kupaży. Wiele z tych win od 2014 roku regularnie trafia do restauracji czy hoteli na terenie całego kraju.

Winiarnia Jakubów pod Głogowem. /Fot. Winiarnia Jakubów

W najbliższą niedzielę – 14 sierpnia – w Jakubowie pod Głogowem odbędzie się festyn z okazji 20-lecia winnicy prowadzonej przez rodzinę państwa Pajdosz.

Podczas imprezy nie zabraknie dobrego wina, muzyki, lokalnego jedzenia, zwiedzania winiarni i innych atrakcji.

Plan wydarzenia:

  • 12:00 start
  • 12:30 joga
  • 13:30 spacer po Jakubowie z wizytą w winiarni
  • 15:00 degustacja komentowana
  • 16:00 muzyka na żywo
  • 16:30 spacer po Jakubowie z wizytą w winiarni
  • 18:00 muzyka na żywo
  • 20:30 kino
  • 22:30 DJ

Wśród zaproszonych gości będą: Serowarnia Malinowa Zagroda, Wypieki Cała w Cukrze, Rękodzieło Myśl Ceramika, Rej Artur Ceramika, Maria Makrama oraz Fundacja Cząstka Ciebie.

Zobacz również:  Ferie bez nudy we Wrocławiu! Hala Stulecia organizuje zimowe półkolonie

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI