Ładowanie

Głogów: Lipcowe koncerty w Parku Słowiańskim

26 czerwca, 2023

W lipcu przy fontannie odbędą się wyjątkowe koncerty. /Fot. UM Głogowa

W lipcu w Parku Słowiańskim odbędą się koncerty w ramach Fontanny Klasyki. Kto zagra przy głogowskiej fontannie?

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza głogowian do udziału w trzeciej edycji letnich koncertów plenerowych. W tym roku, w lipcu przy Fontannie w Parku Słowiańskim odbędą się trzy koncerty: 1, 15 i 29 lipca.

1 LIPCA 2023 r., godz. 19:00

„NOCHE DE TANGO” – MAGDALENA LECHOWSKA TRIO

Piękne aranżacje przedwojennych polskich tang oraz mistrzowskie wykonanie tradycyjnych tang argentyńskich. Magdalena Lechowska, urodzona w Krakowie i wychowana w Ameryce Południowej, polska wokalistka o latynoskiej duszy, w swojej twórczości zawsze próbuje łączyć dwa światy: południowoamerykański i polski… stąd pomysł na Noche De Tango.

Laureatka m.in. Konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty oraz Złotego Liścia Retro im. Mieczysława Fogga. Jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i nadająca południowoamerykański powiew polskim tangom.

15 LIPCA 2023r., godz. 19:00

„ETNO & FOLK” – WALDEMAR RYCHŁY & PRZYJACIELE

Waldemar Rychły to współzałożyciel zespołu Kwartet Jorgi, działającego nieprzerwanie od połowy lat 80. Przez ponad 30 lat wystąpił na setkach scen w Polsce i na świecie.

Kontynuując dotychczasowe dokonania wciąż jest w znakomitej formie, co w połączeniu z doświadczeniem zdobytym przez lata sprawia, że jego grupa jest w tej chwili bardzo ciekawą i atrakcyjną ofertą koncertową. Bogate akustyczne instrumentarium, a także staranne podejście do występów – te wszystkie elementy sprawiają, że koncerty grupy przyjmowane są niezwykle pozytywnie.

Proponowany koncert to Etno-Folk w nowoczesnych aranżacjach zespolony z rockiem akustycznym, europejską muzyką klasyczną i jazzową improwizacją. Inspiracje te dostosowane są do współczesnych kanonów wykonawczych, a następnie przekształcone w rozbudowane i tryskające autentyczną energią utwory, w spójny artystycznie i jednocześnie różnorodny i atrakcyjny program.

29 LIPCA 2023r., godz. 19:00

„KOBIETĄ BYĆ” – UPBEAT STRING QUARTET

Kwartet smyczkowy UpBeat Quartet to cztery piękne kobiety, cztery energiczne temperamenty i jedna wspólna pasja – muzyka! Czerpiemy z niej radość w najczystszej postaci i dzielimy się nią ze światem. Klasyczne wykształcenie muzyczne i doświadczenie zdobyte w orkiestrach i zespołach rozrywkowych ugruntowały w nas profesjonalizm i swobodę wykonawczą. Uwielbiamy ryzyko i odkrywanie nowych przestrzeni dźwiękowych, pociąga nas ten sam szeroko pojęty ruch i nieprzewidywalność. Wykonujemy muzykę rozrywkową – pop, rock, muzykę filmową, a także klasyczną. Wyjątkowy sposób w jaki ją odczuwamy, w połączeniu z naszymi nietuzinkowymi osobowościami stanowi mieszankę, która zachwyci nawet najbardziej wymagającego słuchacza.

Źródło: MOK w Głogowie
Tagi