Ładowanie

Głogów: Mężczyzna znęcał się nad kobietą i 5-cio miesięcznym dzieckiem

12 maja, 2024

W Głogowie doszło do dramatycznych wydarzeń, gdy 26-letni mężczyzna, znany jako Maciej K., został zatrzymany przez policję po tym, jak znęcał się nad swoją partnerką i pięciomiesięcznym synem. Kobieta, uciekając przed agresją, zamknęła swojego partnera na balkonie i wezwała pomoc.

Z informacji przekazanych przez Prokuraturę Rejonową w Głogowie wynika, że Maciej K. od stycznia, kiedy to opuścił zakład karny, systematycznie znęcał się nad swoimi bliskimi. Znęcanie to miało charakter zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Mężczyzna groził partnerce śmiercią, wyzywał ją oraz żądał pieniędzy na zakup narkotyków.

Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy, podkreśliła, że postępowanie w tej sprawie jest prowadzone ze szczególną uwagą. Podejrzany zachowywał się agresywnie nie tylko wobec partnerki, ale również psychicznie znęcał się nad dzieckiem, co czyni sprawę szczególnie bulwersującą.

Maciej K. został zatrzymany dzień po interwencji i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Głogowie, gdzie postawiono mu zarzuty znęcania się nad rodziną. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Tagi