6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Głogów: Miasto otrzymało dotację na modernizację obiektów Chrobrego

WARTO PRZECZYTAĆ

Na dzisiejszej konferencji prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, prezes Chrobrego Piotr Miselis oraz dyrektor sportowy Zbigniew Prejs poinformowali o dotacji, jaką otrzymała miejska spółka z programu rządowego.

Chrobry Głogów otrzymał z Ministerstwa Sportu 2 i pół miliona złotych. Z budżetu miasta dołożymy ok. 4 mln i przeprowadzimy modernizację obiektów Centrum Treningowego Piastów: nowe boisko naturalne o wymiarach 62x100m, boisko typu „Orlik” ze sztuczną trawą o wymiarach 30x62m. Oba będą oświetlone. Ponadto miejsca parkingowe i trybuny – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

W ramach modernizacji powstaną dwa nowe boiska. Jedno trawiaste, o wymiarach 62x100m, które pozwoli na treningi,  mecze drużyn młodzieżowych Akademii Piłki Nożnej Chrobry Głogów oraz na rozgrywanie meczów III ligi kobiet, w której gra drużyna Chrobrego. Będzie oświetlone z 6 masztów na poziomie 200lux, co umożliwi organizację meczów wieczorami. Ponadto pod całą powierzchnią zamontowany będzie system drenażu oraz automatyczne zraszacze, które pobierać będą wodę ze zbiornika retencyjnego. Przy boisku powstanie trybuna na 116 osób i ławki rezerwowych.

Drugie będzie boisko typu „Orlik” ze sztuczną trawą. 4 maszty oświetlą je na poziomie 75lux. Będzie posiadało system drenażu oraz piłkochwyty wokół. Przy boisku powstanie trybuna na 52 osoby.

Trzecim nowym elementem w Centrum Treningowym Piastów będzie parking  na 20 aut wraz ze stojakami na rowery i chodnikami.

Najważniejszą zmianą, jaką wprowadzi modernizacja, będzie obrócenie boiska naturalnego o 90 stopni względem jego obecnego położenia. Zniknie stara trybuna i wał, na którym się obecnie znajduje. Jej usunięcie pozwoli zmieścić pole gry, które będzie w stanie uzyskać licencję na rozgrywki III ligi Kobiet.

Z Centrum Treningowego Piastów po modernizacji będzie korzystać ponad 700 piłkarzy, którzy trenują w drużynach Akademii Piłki Nożnej Chrobry Głogów. Będą trenować oraz rozgrywać mecze ligowe na nowej nawierzchni. Bo warto wiedzieć, że Chrobry to setki dzieci i młodzieży trenujących w Akademii – mówi Zbigniew Prejs dyrektor sportowy Chrobrego Głogów.

Zobacz również:  Rozbudowa infrastruktury sportowej na wrocławskim Gaju

Wykonanie przebudowy zakończy proces, który miał 3 etapy. Pierwszym była budowa budynku piłkarskiego, drugim powstanie boiska rozgrzewkowego z naturalną nawierzchnią i zbiornika retencyjnego, a trzeci to budowa nowych boisk. Łączna kwota zrealizowanych do tej pory inwestycji dla Centrum Treningowego Piastów to 2 mln 200 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie Ministerstwa Sportu to 900.000 zł – mówi Piotr Miselis prezes Chrobry Głogów S.A.\

źródło: UM Głogowa

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI