2.2 C
Wrocław
niedziela, 4 grudnia, 2022

Głogów: Ruszyła rejestracja wolontariuszy WOŚP! Zapisz się już dzisiaj

WARTO PRZECZYTAĆ

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Ruszyła rejestracja wolontariuszy WOŚP!Rejestracja wolontariuszy ruszyła 21.11.2022 i odbywa się wyłącznie internetowo przez portal: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/. Małoletnich rejestrują rodzice lub opiekunowie prawni. W Głogowie został utworzony Sztab przy Miejskim Ośrodku Kultury. Jego numer to #2024 i takiego należy szukać przy rejestracji.

Liczba miejsc jest ograniczona, Fundacja przyznała Sztabowi przy MOK-u stu pięćdziesięciu wolontariuszy. Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc. W związku ze zmianami wprowadzonymi przez WOŚP akceptacja i weryfikacja może potrwać kilka dni. Przypominamy, że wolontariusze do lat 16 muszą kwestować pod opieką osoby dorosłej.

Szefowa Sztabu Agnieszka Lewandowska zachęca głogowskie firmy do zakładania firmowych puszek stacjonarnych, które mogą funkcjonować już od 10.12.2022 do samego Finału WOŚP. W tym celu należy wybrać opiekuna puszki i zarejestrować się na portalu: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/  jak wolontariusz, a następnie wybrać rejestrację firmy.

Warto dodać, że po raz pierwszy w historii za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt, który posłuży każdej osobie. W 2023 roku WOŚP ma zamiar zakupić nowoczesny sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3