Ładowanie

Głogów: Tak będzie wyglądał budynek Neptun w Przystajni rzecznej

Redakcja tuDolnySlask.info 7 lipca, 2023

Neptun zostanie wyremontowany. /Fot. UM Głogowa

Neptun wraz z przyległą zatoką wraca do głogowian. Trwają prace przy jego generalnym remoncie.

Umowa na realizację zadania „Budowa przystani rzecznej w Głogowie wraz z zagospodarowaniem terenu” w trybie „zaprojektuj i wybuduj” została podpisana w lipcu 2022 roku.

– W budynku Neptuna będzie część z noclegami, salą edukacyjną, gastronomią, wypożyczalnią kajaków i rowerów, magazyn na przechowywanie sprzętu turystycznego. Zrewitalizowana będzie także przestrzeń wokół Neptuna, czyli m.in. dojazd, przystań na Odrą – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Na realizację tego zadania miasto otrzymało środki w Unii Europejskiej w wysokości ok. 9 mln złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Wartość zadania to 19.672.400 złotych.

Jak dodaje prezydent Głogowa: – To tutaj będą krzyżować się szlaki turystyczne: szlak odrzański i małe jednostki będą mogły tu cumować przy stworzonym nabrzeżu, szklak BLUE VELO, który będzie modernizowany, a w Głogowie w ramach cyklostrady będą aż cztery wyloty tej trasy rowerowej. Neptun będzie więc jednym z ważnych na Dolnym Śląsku miejsc dla rowerzystów.

Fof./ UM Głogowa

CZYTAJ WIĘCEJ:  Legnica: Trwa rekrutacja na studia w Collegium Witelona
Tagi