Ładowanie

Głogów: Trwają spotkania prezydenta miasta z mieszkańcami. Sprawdź kiedy kolejne?

9 listopada, 2023

Prezydent miasta spotyka się z mieszkańcami. /Fot. UM Głogowa

Trwają spotkania z mieszkańcami w ramach corocznego cyklu „Porozmawiajmy o Głogowie”.

Trwają spotkania prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza z mieszkańcami. Każdego roku prezydent spotyka się z głogowianami by porozmawiać o mieście i wsłuchać się w głos mieszkańców.

To dla mnie niezwykle ważne by wiedzieć, co głogowianie myślą o tym, co dzieje się w naszym mieście. Na spotkaniach informujemy mieszkańców o zadaniach zrealizowanych, tych w trakcie prac i o naszych planach. Od mieszkańców w zamian otrzymuję ich opinię, poznaję ich zdanie. Głogowianie mówią wprost, z czego są zadowoleni, jakie są ich oczekiwania, zadają pytania. To oznaka tego, że interesują się naszym miastem, że im zależy na mieście i tym, co się dzieje wokół. Bezpośrednie spotkania z mieszkańcami to najlepsza forma poznania ich opinii. Oczywiście głogowianie zawsze mogą przyjść do Ratusza, bo drzwi mojego gabinetu są zawsze dla nich otwarte, ale jestem zdania, że prezydent powinien wychodzić także do mieszkańców. Czasem takie spotkanie trwa kilka godzin, ale to jest właśnie czas na rozmowy o Głogowie. Czas dla mieszkańców. – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Kiedy kolejne spotkania?

Prezydent spotkał się już z mieszkańcami miasta dwa razy.

Pierwsza cześć spotkania poświęcona była zadaniom i inwestycjom, jakie są prowadzone w Głogowie oraz tym zaplanowanym. Prezydent przedstawił także zadania realizowane z Budżetu Obywatelskiego oraz złożone i zakwalifikowane do głosowania projekty na 2024 rok.

Druga część to pytania mieszkańców. Głogowianie dopytywali o szczegóły obwodnicy, o bezpieczeństwo na drogach, o zieleń, o dopłaty za ciepło. Były pytania dotyczące o spieki zdrowotnej i miejskich programów prozdrowotnych. Mieszkańcy zgłaszali także uwagi dotyczące czystości pojemników na śmieci, pozostawionych wraków samochodów. Prosili także o zmniejszali ilości koszenia traw na miejskich trawnikach i przeznaczenie tych oszczędności na nowe nasadzenia.

Kolejne spotkania odbędą się:

15 listopada – Miejskie Centrum Wspierania Rodziny, Folwarczna 7

16 listopada – Sala Rajców, Ratusz, Rynek 10.

Spotkania rozpoczynają się o godz. 17:15.

Każde z dotychczasowych spotkań trwało ok 2 h. W spotkaniach uczestniczą także przedstawiciele policji, Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze oraz Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Tagi