Ładowanie

Głogów: Umowa na 92 mieszkania podpisana

30 sierpnia, 2023

Miasto podpisało umowę na budowę 92 mieszkań. /Fot. UM Głogowa

Umowa na budowę pierwszego bloku z miejskimi mieszkaniami czynszowymi została już podpisana. To bardzo duża i ważna dla mieszkańców inwestycja.

W ramach inwestycji zaprojektowano 8 rodzajów mieszkań oraz 3 rodzaje modułów klatkowych, z których złożony został budynek. W pięciokondygnacyjnym budynku czynszowym powstaną 92 mieszkania z komórkami lokatorskimi (48 mieszkań po 2 pokoje, 44 mieszkania po 3 pokoje). Przy bloku będzie pełna infrastruktura – plac zabaw, ławki, miejsca parkingowe naziemne.

Budynek będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz osób starszych (brak dodatkowych schodów, progów szerokość drzwi 90cm, winda prowadzi na każdą kondygnację).

Każde mieszkanie na parterze posiada ogródki na terenie, natomiast wszystkie mieszkania na piętrach posiadają balkony.

Budynek będzie wyposażony w pompę ciepła, fotowoltaikę oraz system nawadniania zieleni. Woda do nawadniania pochodzić będzie z uzyskiwanej wody opadowej oraz systemu drenażu połączonego ze zbiornikami do gromadzenia przedmiotowej wody wraz z systemem przepompowni.

Pierwszy z trzech budynków mieszkalnym powstanie na Nowym Piastowie przy ul. Książąt Oleśnickich. Oddanie do użytkowania zaplanowano na grudzień 2024, natomiast Wykonawcą tej inwestycji jest firma PRE-FABRYKAT Sp. z o.o.

Umowa na budowę 92 mieszkań już podpisana. /Fot. UM Głogowa

Tagi