13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Głogów zaprasza na piknik historyczny. Zobacz jakie atrakcje zaplanowano na niedzielę

WARTO PRZECZYTAĆ

21 sierpnia odbędzie się impreza z okazji obchodów Obrony Głogowa. Jakie wydarzenie upamiętniono i czego mogą spodziewać się mieszkańcy w tym dniu?

Tło historyczne 

W tym roku mija 913 rocznica Obrony Głogowa. 24 sierpnia 1109 roku rozegrały się tu walki obronne. Miasto zostało oblężone przez wojska czesko- niemieckie. Przyczyną konfliktu był spór o sukcesję Zbigniewa z bratem Bolesławem Krzywoustym. Głogów heroicznie odparł atak wroga i utrzymał twierdzę. Wydarzenia z tego dnia okazały się być kluczowe dla historii kraju, ponieważ zadecydowały o przebiegu całej wojny polsko-niemieckiej. Z tego powodu bohaterską obronę postanowiono upamiętnić piknikiem historycznym. 

Atrakcje

W programie imprezy znajdują się atrakcje związane z obyczajami minionej epoki m.in. strzelanie z kusz oraz łuków, stanowisko wikliniarza, warsztat garncarski, plac walki na miecze, obóz wojów, a także pokazy walk wojowników i wiele innych. Organizatorzy chcą, aby uczestnicy wydarzenia mogli przez jeden dzień poczuć klimat średniowiecznej osady. Impreza z okazji Obrony Głogowa odbędzie się  21 sierpnia na Bulwarze Nadodrzańskim w godzinach 13:00 – 19:00.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI