Ładowanie

Głogowski na dłużej w Śląsku Wrocław

20 lipca, 2023

Młody bramkarz Śląska Wrocław – Bartosz Głogowski – związał się z klubem nowym kontraktem. Umowa będzie obowiązywała przez najbliższe dwa sezony i zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok.

17-letni golkiper jest wychowankiem Śląska, a z klubem związany jest od lat, przechodząc przez kolejne szczeble młodzieżowe. Regularnie występował w zespole z Centralnej Ligi Juniorów, niedługo po tym został zaproszony na treningi drugiego zespołu, a następnie został włączony do pierwszej drużyny.

– Bartek Głogowski to bramkarz, którego wciąż tak naprawdę poznaję. Z racji młodego wieku w główniej mierze brakuje mu rzecz jasna doświadczenia na poziomie centralnym. Ale jest to etap, przez który przechodzi każdy nowicjusz. Na tle starszych kolegów widoczna jest różnica w poziomie przygotowania motorycznego. W dorosłej piłce dochodzi do konfrontacji młodego bramkarza z wyższą intensywnością oraz zakresem obciążeń treningowych, jak również fizycznością zawodników. Stąd w najbliższych miesiącach skupimy się na wyrównaniu tego poziomiomu – mówi trener bramkarzy WKS-u, Maciej Sikorski.

– Bartek robi stałe postępy i szybko otrzymał szansę w pierwszym zespole. Teraz będzie zbierał doświadczenie i wierzę, że wkrótce to zaprocentuje i będzie równorzędnym rywalem w walce o skład z Kacprem Trelowskim i Rafałem Leszczyńskim – mówi dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.

– Począwszy od obszaru mentalnego Bartka cechuje odwaga i pewność siebie, niekiedy granicząca z odrobiną arogancji, ale jest to niezbędne w zawodowym sporcie. Jest plastyczny, co oznacza, iż w dość szybkim tempie przyswaja informacje i bodźce z zewnątrz. Jest taże bardzo szybki na nogach i eksplozywny w bramce oraz dobrze wyszkolony technicznie w aspekcie gry nogami – dodaje trener bramkarzy Śląska.

Głogowski otrzymał już szansę gry w sparingach pierwszego zespołu. – W obu meczach towarzyskich rozegranych na Oporowskiej nie miał dużo pracy. Ale jak na debiutanta, emanował z niego spokój i tak jak wspomniałem wcześniej pewność siebie. Głównym celem udziału Bartka w sparingach, było zapoznanie się w praktyce z atmosferą i presją jaka towarzyszy grze na najwyższym poziomie. A taką możliwość w szczególności stworzył mecz z Opavą – przyznaje Maciej Sikorski.

A jak na nową umowę zapatruje się sam zainteresowany? – To dla mnie wielka szansa. Możliwość trenowania w pierwszym zespole daje mi naprawdę dużo i teraz chciałbym powalczyć o debiut w PKO Ekstraklasie. Na pewno treningi z Rafałem i Kacprem to dla mnie zaszczyt, to świetni bramkarze. W drużynie również się dobrze odnalazłem i znalazłem z innymi zawodnikami wspólny język. Co do moich celów to jest to przede wszystkim rozwój pod okiem trenera Magiery i trenera Sikorskiego, debiut w ekstraklasie i ogrywanie się w zespole rezerw – mówi Bartosz Głogowski.

Umowa bramkarza z klubem będzie obowiązywała przez najbliższe dwa lata i zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon. Głogowski będzie występował z numerem 30 na koszulce.