6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Goście odwiedzają to miejsce od 2008 roku. Wrocławski Aquapark świętuje 15 urodziny

WARTO PRZECZYTAĆ

Został otwarty dokładnie 16 lutego 2008 roku. Dziś, wrocławski Aquapark świętuje 15 urodziny. Jedna z najpopularniejszych atrakcji regionu odwiedzających ugości tortem.

Wrocławski Park Wodny podczas budowy. Fot. Aquapark Wrocław

Gdy otwierano Aquapark we Wrocławiu, był to jeden z największych i najatrakcyjniejszych parków wodnych w Polsce. W ciągu półtorej dekady wyrosło mu wiele konkurencyjnych obiektów, ale wrocławski obiekt nie daje za wygraną. W ubiegłym roku odwiedziło go 2 miliony ludzi — najwięcej w historii.

Przeczytaj również: Rekordowa liczba wejść do Aquaparku. Dwa miliony gości w ciągu jednego roku

W 2008 roku Aquapark został otwarty. Wtedy to odwiedziło nas 700 tysięcy ludzi. Dzisiaj mamy już ponad dwa miliony gości w ciągu roku. Dziękuję za to zaufanie wrocławianom i Dolnoślązakom, którzy są naszymi wiernymi gośćmi. I są z nas zadowoleni, bo zachęcają kolejnych ludzi do odwiedzin. Widać to też po rosnącej z roku na rok liczbie sprzedanych karnetów. Ludzie lubią nas odwiedzać regularnie i często. To dla nas najlepsza rekomendacja i ocena działania — wyjaśnia prezes Aquaparku, Grzegorz Kaliszczak.

Aquapark świętuje 15 urodziny w Tłusty Czwartek

Ci, którzy nas odwiedzą w okolicach czwartkowego południa, mogą liczyć na kawałek urodzinowego tortu i inne słodkości, a skoro to 15 urodziny — na dwugodzinną wejściówkę w cenie 15 złotych. To dobra okazja, by patrząc w przeszłość (temu służy wystawa zdjęć, którą dziś prezentujemy w naszym holu), także spojrzeć w przyszłość, bo przecież budujemy już trzeci obiekt we Wrocławiu — przy Wilanowskiej na Zakrzowie. Ten obiekt oddamy do dyspozycji za rok — mówi szefowa marketingu spółki Aneta Rawicka.

Basen przy Borowskiej powstał w 2008 roku, a od 2010 roku cały czas się zmienia i rozrasta. W 2013 roku powstała nowa dziecięca zatoka, pojawiły się trzy nowe zjeżdżalnie. Kolejne niespodzianki związane ze zjeżdżalniami ma przynieść także 2023 rok. Dużą inwestycją było postawienie basenów zewnętrznych w 2019 roku.

Zobacz również:  Jelenia Góra: Zakończyła się przebudowa oświetlenia ul. Cieplickiej

Często obiekty tego typu są „na samorządowym garnuszku”, łatając swoje funkcjonowanie publicznymi czy państwowymi dotacjami. My robimy wszystko, by aquapark był rentowny. Nie generujemy strat, zarabiamy na siebie. Gdy trzeba, wprowadzamy programy oszczędnościowe. Jak pokazuje porównanie, mimo podwyżek, do których zmusiły nas państwowe koncerny oferujące gaz i prąd o 400-500% drożej niż przed rokiem, my dalej jesteśmy najtańszym dużym aquaparkiem w Polsce — wylicza Kornel Kempiński dyrektor obiektu.

Wrocławski Park Wodny podczas budowy. Fot. Aquapark Wrocław

Park wodny bawi i edukuje, promując sportowe podejście do życia

Aquapark nie chce być tylko przestrzenią rozrywki. Dziś to największa szkoła pływania w Polsce. Na kursach pływania co roku uczy się indywidualnie lub poprzez wrocławskie szkoły około 14 tysięcy dzieci. Aquapark chce także wyrabiać zdrowe nawyki, dlatego np. posiłki oferowane w restauracjach są kontrolowane przez dietetyków. Strefa fitness i siłownia cały czas ewoluują. Obecnie to strefa premium Aquaparku, gdzie na co dzień, oprócz regularnych klientów, trenują mistrzowie, zawodnicy lokalnych klubów sportowych.

Inwestujemy w najnowocześniejszy sprzęt, zatrudniamy specjalistów – trenerów personalnych, a zajęcia grupowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem ze względu na ich różnorodność. Strefa przeszła metamorfozę 10 lat temu — dziś nasza strefa siłowni i fitness to 1700 metrów kwadratowych przestrzeni, 4 sale fitness do zajęć grupowych, jedną z największych stref cardio we Wrocławiu i wyposażona w nowoczesny sprzęt siłownia — wylicza kierownik strefy fitness Sergii Novosad.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI