3.4 C
Wrocław
środa, 7 grudnia, 2022

Gromadowska zamyka formację przyjmujących #VolleyWrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

Czwartą zawodniczką, która uzupełni formację przyjmujących #VolleyWrocław w sezonie 2022/2023, będzie Aleksandra Gromadowska. 26-latka spędzi w swoim rodzinnym mieście drugi rok z rzędu, odkąd przed Tauron Ligą 2021/2022 powróciła do niego po kilku latach rozłąki. Teraz o wyjściowy skład będzie rywalizowała przede wszystkim z Regiane Bidias i Anną Bączyńską.

Aleksandra Gromadowska urodziła się we Wrocławiu i to z tym miastem związana była na wczesnym etapie swojej siatkarskiej kariery. Reprezentowała wrocławski klub, wtedy jeszcze pod szyldem Gwardii, a następnie Impelu Wrocław, w młodzieżowych sekcjach. Potem Gromadowska została włączona do pierwszego zespołu, jednak nie miała zbyt wielu okazji do gry, dlatego przeniosła się do Budowlanych Łódź.

Następnie na cztery lata bliżej związała się z siatkówką plażową i została reprezentantką Polski na arenie międzynarodowej. Występowała m.in. w Mistrzostwach Europy 2020 oraz imprezach z cyklu World Tour. Zdobyła cztery medale mistrzostw kraju: złoto, srebro i dwa brązy, jednak postanowiła wrócić do gry w hali i w sezonie 2020/2021 dołączyła do Energi MKS Kalisz.

Po tym epizodzie historia zatoczyła koło i mierząca 188 cm wzrostu Gromadowska powróciła do ekipy z Wrocławia. W minionym sezonie została mistrzynią plażowego turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Później w hali nie była podstawową zawodniczką, jednak pojawiła się na boisku łącznie w 22 meczach. Zdobyła w nich 146 punktów – 114 atakiem, 11 zagrywką i 21 blokiem. Zdobyła też jedną statuetkę MVP i w zbliżających się rozgrywkach Tauron Ligi przyjmująca ma nadzieję poprawić te statystyki.

W biało-zielonym zespole na kolejny sezon zostaje Ola Gromadowska. Bardzo ucieszył mnie fakt, że przyjęła naszą propozycje przedłużenia kontraktu i zostaje z nami, w swoim rodzinnym mieście, Wrocławiu. Ola z każdym treningiem robi postępy po powrocie z piasku do hali i mam nadzieję, że w tym sezonie pod opieką Michala będzie mogła jeszcze bardziej wykorzystać swój potencjał na boisku – mówi Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A.

Zobacz również:  Legnica: Trwa budowa domu opieki nad Matką i Dzieckiem. Sprawdź zakres prac

To już drugi sezon kiedy będę broniła barw #VolleyWrocław, z czego się bardzo cieszę. W tym roku przerwa pomiędzy sezonami jest nieco dłuższa, co daje nam więcej czasu na okres przygotowawczy, a tym samym okazję do lepszego poznania się i zgrania. Oczywiście przed rozpoczęciem wspólnych treningów poświęciłyśmy czas na pracę indywidualną w zakresie odpowiedniego przygotowania fizycznego. A już niebawem szykuje nam się pierwsze wyzwanie jakim jest obrona tytułu z zeszłego roku w PreZero Grand Prix, które odbędzie się w Warszawie – wyjaśnia Aleksandra Gromadowska, przyjmująca #VolleyWrocław.

Skład #VolleyWrocław na sezon 2022/2023:
Rozgrywające: Adrianna Szady, Lucie Mühlsteinová
Atakujące: Melissa Evans, Zuzanna Kamińska, Julia Szczurowska
Libero: Joanna Chorąża, Magdalena Saad
Środkowe: Łucja Kuriata, Julia Stancelewska, Dominika Witowska
Przyjmujące: Anna Bączyńska, Regiane Bidias, Aleksandra Gołębiowska, Aleksandra Gromadowska

Odsłony: 1

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3