7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Gwardziści pracują z trenerem mentalnym

WARTO PRZECZYTAĆ

Od rozpoczęcia sezonu 2022/2023 Tauron I ligi siatkarze Gwardii Wrocław współpracują z trenerem mentalnym. Radosław Ogrodowiak dba o to, by jak najlepiej przygotować drużynę do kolejnych meczów i mentalnej walki o awans do PlusLigi.

Nie tylko przygotowanie fizyczne

Dziś na końcowy rezultat osiągany przez sportowców wpływa wiele czynników, wśród których możemy wyróżnić przygotowanie motoryczne, techniczne czy właśnie przygotowanie mentalne. O tym, jak ważna jest głowa w sporcie, doskonale wiedzą czołowi polscy sportowcy – jak Iga Świątek czy Robert Lewandowski, a obecność psychologa sportowego czy trenera mentalnego w czołowych klubach czy reprezentacjach narodowych już nikogo nie dziwi.

W sezonie 2022/2023 również Gwardziści mają możliwość współpracy z trenerem mentalnym – Radosławem Ogrodowiakiem, który swoje doświadczenie zbierał w Akademii Trenerów Mentalnych, a później współpracował z zespołami biznesowymi czy klubami sportowymi.

Wrocławscy zawodnicy mają za sobą serię grupowych spotkań, a także mają możliwość współpracy z trenerem mentalnym indywidualnie

– Trening – pierwsze skojarzenia – mięśnie, siła, ćwiczenia, sprawność, kondycja. Jak najbardziej słuszne. Mentalny? Wszystko co wyżej, ale nie dla ciała, tylko dla głowy! Indywidualnie jest to praca nad takimi aspektami jak: zwiększenie pewności siebie, koncentracja, czy motywacja. Zespołowo natomiast możemy wspólnie popracować nad komunikacją, rozwiązywaniem konfliktów, zaufaniem, zasadami, rywalizacją, czy grą w stresie – mówi Radosław Ogrodowiak.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI