Ładowanie

Gwiazda ELF dołączyła do Panthers Wrocław

30 lipca, 2023

 

Najskuteczniejszy linebacker European League of Football dołącza do Panthers Wrocław. A.J. Wentland wzmocni polski zespół nie tylko w kluczowym momencie trwającego sezonu, ale również w przyszłym – kontrakt został podpisany na dwa lata. 

„King Wentland” zagra we Wrocławiu 

A.J. Wentland to jeden z największych gwiazdorów European League of Football. W statystykach amerykański zawodnik nie ma sobie równych, notując w tym sezonie 84 tackles – w momencie wycofania się z rywalizacji przez Leipzig Kings niemal dwukrotnie więcej od wicelidera statystyk. 

– Wrocław to wspaniałe miasto, a Panthers to świetna organizacja. Jestem pod wrażeniem tutejszego sztabu szkoleniowego, jak i całego naszego zespołu. Czuję wielką ekscytację możliwością gry w Polsce. Go Panthers! – mówi sam Wentland. 

Amerykanin wesprze Panthers Wrocław w walce o awans do fazy play-off European League of Football. Do końca sezonu zasadniczego „Panterom” pozostały cztery spotkania, których wynik zadecyduje o końcowym układzie tabeli. Wentlanda zobaczymy we Wrocławiu również w sezonie 2024. 

– Naszym celem jest budowa topowej organizacji w Europie – to dlatego porozumieliśmy się z A.J. Wentlandem w sprawie gry we Wrocławiu. Tej klasy zawodnik z pewnością pomoże nam wznieść się na jeszcze wyższy poziom sportowy. Liczby pokazują jasno, że mówimy o najlepszym graczu na swojej pozycji w Europie. Kontrakt z Wentlandem to część naszej długofalowej strategii rozwoju, dlatego będzie obowiązywać również w kolejnym sezonie – mówi Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław

 A.J. Wentland to jeden z najlepszych zawodników ELF dwóch ostatnich sezonów. To właśnie dlatego staraliśmy się, aby dołączył do naszej organizacji. Podpisaliśmy z nim dwuletni kontrakt, ponieważ szukamy graczy, które wzmocnią nasz zespół w dłuższej perspektywie – mówi Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Wentland to drugi po Williamie Jamesie zawodnik Leipzig Kings, który podpisał kontrakt z Panthers Wrocław. 

Inne zmiany w składzie 

A.J. Wentland
 zastąpi na boisku Solomona Browna, który został umieszczony na liście IR. Do Panthers Wrocław dołączył także Damian Wesołowski (DL), kolejny z zawodników Lowlanders Białystok, który w poprzednich sezonach także reprezentował barwy wrocławskiego klubu.