7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Historia świata jako mural we wrocławskiej szkole. Namalowali go uzdolnieni uczniowie

WARTO PRZECZYTAĆ

Wyjątkowy mural III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza przy ul. Składowej we Wrocławiu. Historia świata pędzla uczniów placówki powstała w ramach projektu „Zwolnieni z Teorii”. Zobacz zdjęcia!

Fot. Facebook Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

Dzieło, zdobiące ściany szkoły, przedstawia różne epoki historyczne. Uczniowie klas 2B i 3B III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza stworzyli je z własnej inicjatywy, głównie w czasie ferii. Wykorzystali umiejętności, które zdobyli w ramach zajęć artystycznych oraz historycznych.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Pomysł na mural narodził się od renowacji

W trakcie remontu na klatce schodowej liceum, stary mural, który zdobił ścianę przeszło 20 lat, uległ zniszczeniu. Uczniowie postanowili go odnowić, ale na tym się nie skończyło.

Gdy już odnowiliśmy klatkę schodową, postanowiliśmy, że stworzymy własne murale na ścianach szkoły – opowiadała Jagoda Wróbel, uczennica trzeciej klasy o profilu architektonicznym. – Dyrektor przychylił się do naszej propozycji i dał nam dużą dowolność w projektowaniu. Postawiliśmy na historię świata. Zaczynamy od starożytności, Egiptu i piramid, poprzez całą historię, aż po wyobrażenie sobie dalekiej przyszłości – dodaje.

Murale, które przedstawiają historię świata od starożytności aż do przyszłości, przedstawiają także znane wrocławskie budynki.

Fot. Facebook Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

„Zwolnieni z Teorii”

Malowidło powstało w ramach inicjatywy „Zwolnieni z Teorii”. Projekt działa od 2014 roku i jest szansą dla młodych ludzi, na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Uczniowie sami wybierają obiekt swojej aktywności i z tej pobudki działają w zespole dla osiągnięcia celu. Co więcej, jest to także pretekst dla wykonania pożytecznych działań społecznych.

Fot. Facebook Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI