Ładowanie

W niedzielę, 2 lipca, Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza na przejazd historycznym pociągiem w Góry Sowie, sprawdź szczegóły!

Historycznym pociągiem w Góry Sowie przez malowniczy Dolny Śląsk

19 czerwca, 2023

W niedzielę, 2 lipca, Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza na przejazd historycznym pociągiem w Góry Sowie, sprawdź szczegóły! Fot. Facebook Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu

W niedzielę, 2 lipca, nadarzy się okazja na podróż po najbardziej malowniczych liniach kolejowych Dolnego Śląska. Na przejazd historycznym pociągiem w Góry Sowie zaprasza Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu, sprawdź szczegóły!

Linia kolejowa nr 285 (Wrocław Główny – Świdnica Kraszowice), linia nr 266 (Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój) oraz linia 286 (Kłodzko Główne – Wałbrzych Główny) – to właśnie te trasy należą do najbardziej malowniczych na terenie całego Dolnego Śląska. Dzięki inicjatywie Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu będzie można oglądać malownicze pejzaże z okien historycznych wagonów.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Malownicze, dolnośląskie trasy

Wybrane trasy to wizytówki regionu. Podróżni obejrzą ponad stuletnie mosty i przeprawy o oryginalnej konstrukcji, tunele oraz stare, zabytkowe budynki dworców kolejowych. Zachwyca także sama natura — to najpiękniejsze dolnośląskie tereny. Do walorów krajobrazowych należą przede wszystkim niezapomniane widoki na Góry Sowie oraz na rzeki i doliny wraz z ich zróżnicowaną szatą roślinną.

Historyczny skład zawiezie podróżnych w Góry Sowie

Ze stacji Wrocław Główny, 2 lipca wyjadą historyczne wagony — trzy, które pochodzą z lat 1928 -1930, a zbudowane zostały w zakładach Linke Hofmann Werke oraz wagon salonka i kuszetka z lat 70. XX wieku. W ruch wprawi je lokomotywa „Fiat” SU45 – 079. W składzie znajduje się także bar, gdzie będzie można kupić napoje oraz gadżety klubu.

Jest to ostatni spalinowóz tej serii, który jest czynny i zachowany w historycznym malowaniu, wraz z oryginalnym wyposażeniem technicznym i detalami dekoracyjnymi, jakie te pojazdy trakcyjne posiadały w latach swojej codziennej służby — informuje Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu.

Na pokładzie pociągu dostępny będzie przewodnik, który w wolnych chwilach, podczas postojów, przybliży podróżnym historię kolei, okolicy oraz opowie wiele niecodziennych ciekawostek.

Ile kosztuje przejazd zabytkowym pociągiem?

W niedzielę, 2 lipca, z Wrocławia wyjedzie pociąg „Wielka Sowa”. Jego trasa przebiegnie przez malownicze, dolnośląskie tereny, a później przyjedzie z powrotem do Wrocławia. Ceny biletów prezentują się następująco:

  • wagon przedziałowy z lat 70. XX wieku – 139 zł (normalny), 109 zł (ulgowy);
  • wagon z ławkami drewnianymi z lat 20. XX wieku – 129 zł (normalny), 99 zł (ulgowy).
Tagi