Ładowanie

Zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym, dopuszczalna prędkość dla hulajnóg elektrycznych wynosi 20 km/h, co oznacza, że mężczyzna przekroczył ją o 34 km/h.

Hulajnogowy pirat drogowy z Wrocławia ukarany za przekroczenie prędkości o 34 km/h

Redakcja tuDolnySlask.info 7 lipca, 2023

Zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym, dopuszczalna prędkość dla hulajnóg elektrycznych wynosi 20 km/h, co oznacza, że mężczyzna przekroczył ją o 34 km/h.

45-letni mężczyzna pędzący hulajnogą z prędkością 54 km/h zwrócił uwagę wrocławskiej drogówki. Sytuacja miała miejsce podczas pełnienia służby przez grupę SPEED. Zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym, dopuszczalna prędkość dla hulajnóg elektrycznych wynosi 20 km/h, co oznacza, że mężczyzna przekroczył ją o 34 km/h.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Do incydentu doszło na ulicy Mokronoskiej w Oporowie. Mężczyzna, zamiast korzystać z chodnika, pędził swoim dwukołowym pojazdem po jezdni.

Podobnie jak wielu kierowców przekraczających prędkość, mężczyzna tłumaczył się pośpiechem. Przyznał, że jechał tak szybko, ponieważ musiał odebrać dziecko z przedszkola.

Mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformował, że mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 800 zł za przekroczenie prędkości oraz kolejnym w wysokości 100 zł za jazdę jezdnią zamiast chodnikiem. Nie był to jednak pierwszy taki przypadek. Jego poprzednik, również ukarany za przekroczenie prędkości, jechał nieco wolniej – 39 km/h.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Koniec wakacji i koniec sezonu na kąpieliska. W tym roku przyciągały tłumy
Tagi