9.2 C
Wrocław
sobota, 25 marca, 2023

II zespół Śląska zgłoszony do IV ligi. Część piłkarek zmienia barwy klubowe

WARTO PRZECZYTAĆ

W związku ze zgłoszeniem drugiego zespołu Śląska do rozgrywek IV ligi, część piłkarek występujących dotąd w rezerwach WKS-u zmieniła barwy klubowe.

– Mamy trzy zespoły na szczeblu centralnym – ekstraligowy, z CLJ U17 i CLJ U15. Zawodniczki, które nie zmieszczą się w składach danych drużyn lub będą powracały do gry po dłuższych kontuzjach, znajdą swoje miejsce w zespole, który zgłosiliśmy do IV ligi dolnośląskiej kobiet. Jest też grupa piłkarek grających do tej pory w rezerwach na poziomie II ligi, jednak IV liga nie będzie optymalna dla ich rozwoju, stąd zdecydowaliśmy się wypożyczyć je do innych klubów – mówi dyrektor ds. sportowych Śląska, Krzysztof Paluszek.

Największa grupa piłkarek WKS-u trafiła do innego wrocławskiego klubu – Ślęzy, występującej w grupie południowej II ligi. Śląsk jednocześnie nawiązał współpracę z 1KS-em w obszarze piłki kobiecej. Szeregi Żółto-Czerwonych na zasadach wypożyczenia zasiliły Julia Gasiul, Nikola Kuta, Paulina Zygadlik, Jagoda Wróbel i Nikola Mieszczak. Cztery pierwsze zdążyły już zadebiutować w nowych barwach klubowych, a Paulina Zygadlik strzeliła nawet dwie bramki w wygranym aż 12:1 meczu z Dębem Zabierzów Bocheński.

– Wydaje mi się, że to współpraca z korzyścią dla obu stron. Wypożyczone do Ślęzy zawodniczki są już ograne na poziomie II ligi i mogą dzielić się doświadczeniem, a jednocześnie cały czas się rozwijać. A Ślęza jest ambitnym zespołem i choć jest beniaminkiem II ligi, to może być znaczącą siłą w rozgrywkach. Piłkarki cały czas pozostają pod naszą obserwacją i kto wie, może niedługo wejdą na taki poziom, że jeszcze je zobaczymy w ekstraligowym Śląsku – mówi szef sekcji piłki kobiet w Akademii Śląska Maciej Bączyk.

Warto zaznaczyć, że Ślęza zaliczyła fantastyczny start sezonu – w pierwszej kolejce pokonała 4:0 z ROW-em Rybnik, a w kolejnych spotkaniu – 12:1 wspomniany Dęb Zabierzów. Wrocławianki przewodzą w tabeli swojej drugoligowej grupy.

Zobacz również:  Sezon letni na wrocławskim lotnisku. Pojawią się nowe połączenia

Trzy kolejne piłkarki WKS-u – Malwina Bystrowska, Zuzanna Warzycha i Zuzanna Szeląg – zostały wypożyczone do Unii Opole, gdzie będą rywalizować w III lidze. Tam rozgrywki startują w ostatni weekend sierpnia. Przypomnijmy, że do ekstraligowego SMS-u Łódź została z kolei wypożyczona bramkarka Natalia Skiba.

Natomiast cztery zawodniczki odeszły ze Śląska na zasadzie transferu definitywnego. Klaudia Łepska zasiliła AP Orlen Gdańsk (Ekstraliga), Amelia Kowalczyk trafiła do Górnika Łęczna (Ekstraliga), Wiktoria Wewior do Lecha Poznań (II liga), a Ita Stępińska dołączyła do Ladies Szczecin (III liga).

Odsłony: 45

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI