7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Ikona kina Bollywood zagra w filmie kręconym we Wrocławiu

WARTO PRZECZYTAĆ

Indyjski aktor, ikona kina Bollywood, Amitabh Bachchan wystąpi w filmie “Section 84”, do którego zdjęcia będą powstawać w stolicy Dolnego Śląska. To okazja do promocji Polski wśród ponad miliardowej publiczności w Indiach i Azji Południowej.

 • wizyta Amitabha Bachchana we Wrocławiu
 • Indyjski film powstanie w stolicy Dolnego Śląska
 • Amitabh Bachchan to niekwestionowana gwiazda Bollywood. Aktor wystąpił w ponad 180 filmach, do których zaliczają się m.in. takie produkcje jak: „Czasem słońce, czasem deszcz”, „Miłość żyje wiecznie” czy „Nigdy nie mów żegnaj”. Od 2000 roku król hinduskiego kina prowadzi indyjską wersję teleturnieju “Milionerzy”. Angażuje się również w pomoc charytatywną, a za swoje działania na rzecz potrzebujących otrzymał tytuł Ambasadora do Dobrej Woli UNICEF, a także tytuł Ambasadora Fundacji Nelsona Mandeli.

  Wizyta Amitabha Bachchana we Wrocławiu

  Do Wrocławia Amitabh Bachchan przyjedzie po raz kolejny. Swoją pierwszą wizytę wspomina bardzo ciepło. W 2019 roku w stolicy Dolnego Śląska dostał odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz medal 300-lecia Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas pobytu odsłonił krasnala z podobizną swego ojca – poety, a także spotkał się z noblistą Olgą Tokarczuk.

  Zobacz też: Pytanie o Wrocław w indyjskich milionerach. Według konsula Indii to duża promocja miasta

  Indyjski film powstanie w stolicy Dolnego Śląska

  “Section 84” powstaje we współpracy z Fundacją Przyjaciół Indii przy Konsulacie Honorowym Republiki Indii we Wrocławiu. W filmie Amitabh Bachchan wcieli się w rolę naukowca oskarżonego o zabójstwo. Film dystrybuowany jest przez indyjską firmę Reliance Entertainment , a jego reżyserem jest Ribhu Dasgupta. Produkcja prawdopodobnie ukaże się pod koniec 2024 roku. Zdjęcia mają ruszyć już w marcu.

  – To jedna z najbardziej prestiżowych i gwarantujących sukces realizacji w Polsce, przygotowana przez indyjskich producentów. Biorąc pod uwagę przykłady z innych krajów Europy, liczymy na to, że produkcja z Amitabhem Bachchanem będzie mieć duży wpływ na rozwój polskiej turystyki wśród obywateli Indii. – mówił Kartikey Johri, Konsul Honorowy Republiki Indii we Wrocławiu

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI