Ładowanie

Pierwszy w Polsce program

Innowacyjna Inicjatywa: Seniorzy Online z Komendą Miejską Policji

4 czerwca, 2023

Pierwszy w Polsce program "Senior Online" z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, oferuje bezprecedensowe szkolenia online na żywo dla seniorów we wszystkich jednostkach województwa. Fot. Pixabay

Pierwszy w Polsce program “Senior Online” z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, oferuje bezprecedensowe szkolenia online na żywo dla seniorów we wszystkich jednostkach województwa. Celem jest zwiększenie świadomości starszych obywateli o zagrożeniach, takich jak oszustwa, kradzieże czy rozboje. Pierwsze z serii spotkań odbędzie się już 5 czerwca 2023 roku o godzinie 9:00. Sprawdź szczegóły!

Koncepcja “Senior Online” wprowadza unikalne podejście do edukacji seniorów na temat bezpieczeństwa. Jest to pierwsze w kraju przedsięwzięcie oferujące szkolenia online na żywo dla seniorów we wszystkich jednostkach województwa jednocześnie. Zwracając uwagę na zwiększanie świadomości osób starszych na temat zagrożeń, takich jak oszustwa, kradzieże i rozboje, program dąży do skutecznego zapobiegania tym negatywnym zjawiskom.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Jedno z takich spotkań odbędzie się już w poniedziałek, 5 czerwca 2023 roku, o godzinie 9:00. Prowadzone będzie przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Celem jest nie tylko nawiązanie kontaktu Policji z seniorami, ale również uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których seniorzy mogą stać się ofiarami przestępstw.

Podczas tych spotkań online, policjanci przedstawią informacje na temat najczęściej występujących zdarzeń z udziałem seniorów na terenie stolicy dolnego Śląska oraz powiatu wrocławskiego. Będą mieli również możliwość zadawania pytań na żywo podczas transmisji lub po niej.

Spotkanie, które odbędzie się 5 czerwca 2023 roku o godzinie 9.00 na platformie YouTube. Link do transmisji TUTAJ. Ta inicjatywa pozwala seniorom na zrozumienie, jak można skutecznie zapobiegać zdarzeniom, które mogą zagrozić ich bezpieczeństwu.

Tagi