6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Interaktywna wystawa w Mediatece. Wrocławscy artyści dołączyli do projektu Vall Gallery

WARTO PRZECZYTAĆ

10 lutego o godz. 17:30 w Mediatece odbędzie się wernisaż projektu Vall Gallery. To wyjątkowa wystawa na mapie artystycznej Wrocławia. Autorzy wykorzystali technologię VR, aby umożliwić uczestnikom doznawanie sztuki wszystkimi zmysłami.

Interaktywna wystawa w Mediatece, fot. Vall Gallery

Vall Gallery to projekt stworzony przez wrocławskich artystów: Ulę Jagielnicką, Jagodę Piluch, Kamial Siudzińskiego i Marcina Górkę. Nad realizacją pomysłu czuwał Marcin Łopusiewicz, który zajmuje się wirtualną rzeczywistością od ośmiu lat. Koordynatorką wydarzenia jest Aneta Siwka, specjalistka ds. informacji naukowo-technicznej, marketingu i zarządzania, a także kierowniczka Centrum Innowacji Przejście, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

– Dzięki nowoczesnym technologiom spotkanie z pracami artystów nie musi już polegać jedynie na tym, że przychodzi się do zamkniętej czterema ścianami sali wystawowej i podziwia to, co jest tam prezentowane. Może być doznaniem, które angażuje wszystkie zmysły, przeżywanym w światach, które nie istnieją nigdzie indziej. – mówiAneta Siwka, koordynatorka projektu Vall Gallery.

Otwarcie wystawy Vall Gallery

10 lutego o godz. 17:30   Mediatece odbędzie się wernisaż i spotkanie z twórcami. Wystawa VR będzie dostępna dla odwiedzjacych od 10 lutego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja pokazu.

– Tak powstała galeria bez ścian, miejsce, gdzie można doświadczyć sztuki i stać się częścią artystycznej kreacji, której towarzyszą dźwięk, animacje oraz możliwość swobodnej interakcji. Wykreowane światy, w których osadzone zostały prace artystów, odsłaniają szerszy kontekst i burzą klasyczną narrację o ograniczeniu sztuki do zamkniętego obszaru. Sztuka nabiera wymiaru przestrzennego, staje się wielosensoryczną całością otaczającą widza. Dzięki immersji i responsywności generuje zupełnie nowy rodzaj doświadczenia estetycznego. – czytamy w opisie wystawy.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI