Ładowanie

W piątek, 21.07, w Złotoryi doszło do dramatycznego incydenty. Półtoraroczne dziecko zostało uwięzione wewnątrz samochodu osobowego.

Interwencja Policji w Złotoryi: Półtoraroczne dziecko zamknięte w samochodzie

22 lipca, 2023

W piątek, 21.07, w Złotoryi doszło do dramatycznego incydenty. Półtoraroczne dziecko zostało uwięzione wewnątrz samochodu osobowego. Fot. Zdjęcie ilustracyjne/ envato

W piątek, 21.07, w Złotoryi doszło do dramatycznego incydenty. Półtoraroczne dziecko zostało uwięzione wewnątrz samochodu osobowego. Informację o sytuacji policjanci otrzymali o godzinie 10:00. Matka, która przypadkowo zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, błagała o pomoc.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Zaistniała sytuacja była wysoce niebezpieczna, biorąc pod uwagę panującą wysoką temperaturę. W odpowiedzi na pilne zgłoszenie, na miejsce zdarzenia skierowano dzielnicowego. Jak wyjaśnia podkomisarz Przemysław Ratajczyk, samochód matki nieoczekiwanie zablokował się, uwięziwszy w środku jej młodego syna. Dodatkowo, telefon matki także był uwięziony wewnątrz pojazdu.

Z powodu braku dodatkowego kluczyka i braku innych opcji otwarcia samochodu, konieczne stało się wybicie szyby. Policjant podjął ten krok, rozbijając przednią szybę i odblokowując tylne drzwi. Dzięki temu udało się bezpiecznie wydobyć dziecko, które czekało w foteliku, i przekazać je zaniepokojonej matce.

Mimo skomplikowanych okoliczności, mały chłopiec nie odniósł żadnych obrażeń i nie wymagał pomocy medycznej – podkreśla Ratajczyk.

Ten incydent skłania policję do przypomnienia publiczności o niebezpieczeństwach związanych z zostawieniem dzieci, osób starszych czy zwierząt w zamkniętych pojazdach, zwłaszcza podczas upałów. Temperatura we wnętrzu samochodu może wzrosnąć niemal dwukrotnie w porównaniu do temperatury na zewnątrz, stwarzając ryzyko dla zdrowia i życia. Policja apeluje, by nigdy nie ignorować takich sytuacji i zawsze informować służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Tagi