Ładowanie

Na działce, na której niegdyś stał wyburzony już Solpol, przy ul. Świdnickiej, planowana jest inwestycja mieszkalna. Jak będzie wyglądać?

Inwestycja mieszkalna w miejscu, w którym stał Solpol. [WIZUALIZACJE]

24 czerwca, 2023

Na działce, na której niegdyś stał wyburzony już Solpol, przy ul. Świdnickiej, planowana jest inwestycja mieszkalna. Jak będzie wyglądać? Fot. mat. inwestora

Na działce, na której niegdyś stał wyburzony już Solpol, przy ul. Świdnickiej, planowana jest inwestycja mieszkalna. Jak będzie wyglądać? Pojawiły się wizualizacje!

Na działce, na której niegdyś stał wyburzony już Solpol, przy ul. Świdnickiej, planowana jest inwestycja mieszkalna. Jak będzie wyglądać?
Fot. mat. inwestora

W ubiegłym roku dom towarowy Solpol zgodnie z decyzją nowego właściciela działki przy ul. Świdnickiej został wyburzony. Część mieszkańców Wrocławia uważała, że budynek jest kultowy i proponowano nawet wpisać go na listę zabytków. Mimo podjętych prób, obiektu nie udało się zachować. W jego miejscu ma jednak powstać nowa zabudowa.

Spółka Noho Investment w miejscu Solpolu planuje stworzyć budynek mieszkalny z lokalami usługowymi w parterze. Screeny z wizualizacjami pojawiły się na forum skyscrapercity.com, za projekt odpowiada Roark Studio.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

„Główną ideą projektu jest wytworzenie silnie zintegrowanego ze śródmiejskim otoczeniem założenia, które poprzez swój charakter i funkcję rozszerza przestrzeń publiczną miasta o wewnętrzne patio. Budynek zaprasza pieszych do swojego wnętrza wysokimi i rozłożystymi formami łukowymi.

Elewację zaprojektowano z myślą o randze miejsca i nadaniu jej ponadczasowego charakteru i podzielono na trzy główne strefy: reprezentacyjną podstawę z charakterystycznymi łukami, zasadniczą bryłę z tektonicznymi modułami oraz ozdobne obłe zwieńczenie na dwóch ostatnich kondygnacjach.

Niezwykle istotna jest relacja projektowanej zabudowy z sąsiadującym obiektem sakralnym, dlatego zdecydowano się na współczesną interpretację tradycyjnej cegły – w jasnej piaskowej kolorystyce i podłużnych proporcjach” – czytamy na stronie.

Tagi