6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Ivan Djurdjević po zwycięstwie z Pogonią

WARTO PRZECZYTAĆ

Śląsk Wrocław pokonał w Szczecinie miejscową Pogoń 2:0. Zobaczcie, co o tym meczu mówił szkoleniowiec WKS-u Ivan Djurdjević.

Ivan Djurdjević: To był bardzo długi i bolesny tydzień. Trudno było dojść do siebie po porażce w derbach. Długo to w nas siedziało, ale wiedzieliśmy, że najlepszą rehabilitacją będzie dobry występ w Szczecinie. Pogoń to niezwykle mocny rywal z ogromną jakością w ofensywie. Dlatego też zmieniliśmy system na 1-5-4-1, by odpowiednio chronić własną bramkę. W pierwszej połowie cierpieliśmy, ale udało się zachować czyste konto. W przerwie nanieśliśmy poprawki i dzięki wykorzystanym przestrzeniom objęliśmy prowadzenie, które ewidentnie wybiło gospodarzy z rytmu. Po raz kolejny pokazaliśmy, że skoncentrowani jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele dobrych rzeczy. Ten wynik nas cieszy, bo pokazaliśmy charakter i dobrą grę pod kątem taktycznym. Oczywiście wszystko przyjmujemy z pokorą, bo wciąż czeka nas dużo pracy. 

Chcieliśmy spróbować zagrać z dwoma napastnikami, by zwiększyć swoje szanse na zdobycie bramki. Caye Quintana miał swoje okazje, ale niestety nie zdołał ich wykorzystać. Mimo to doceniamy jego pracę. Erik pokazał się z dobrej strony, gdyż walczył w defensywie i strzelił bramkę. Jednak należy docenić każdego naszego zawodnika. 

Adrian Bukowski dobrze przepracował obóz przygotowawczy i świetnie prezentował się na treningach. Dostał swoją szansę przez kontuzje innych i można powiedzieć, że ją wykorzystał. 

Wiadomo, że po takiej porażce, jak ta z Zagłębiem, trudno się podnieść od razu. Nie wyszedł nam ten mecz, ale nie poddajemy się. Zareagowaliśmy odpowiednio i wygraliśmy kolejne spotkanie. Ciężko odkupić porażkę w derbach, aczkolwiek będziemy walczyć dalej i szukać następnych dobrych rezultatów. 

Źródło: slaskwroclaw.pl

O autorze

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI