6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Jacek Karnowski: Chcemy, żeby lista była silna i koalicja miała większość

WARTO PRZECZYTAĆ

Lider Ruchu Tak Dla Polski w rozmowie z Radiem Zet przekonywał, że samorządowcy będą podejmować działania, których celem jest wzmocnienie opozycji. „Zależy nam na jak największej jedności w wyborach i do niej nawołujemy” – mówił Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Kongres zjednoczeniowy samorządowców, fot. Stowarzyszenie Ruch Samorządowy Tak! dla Polski – Dolny Śląsk

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu i lider stowarzyszenia Ruch Samorządowy Tak! dla Polski był gościem audycji Radia ZET. W rozmowie z Beatą Lubecką opowiadał o planach ugrupowania w nachodzących wyborach parlamentarnych.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Tu jest bardzo poważna historia, nie chcemy zaprzeczać temu, co mówiliśmy i wystawiać swoją listę. Chcemy, żeby to była silna jedna lista, może dwie, ale taka żeby przyszłą pierwsza na metę i  potem żeby koalicja rządząca miała większość – odparł gość Radia ZET.

Tak! Dla Polski z wysokim poparciem w sondażu. Ruch znalazł się zaraz za PiS i KO

Dodał również, że głównym celem samorządowców jest wzmocnienie opozycji i próba przywrócenia jedności, która może zaważyć na wygranej z PiS.  

Zobaczymy w jakiej konstelacji opozycja pójdzie do wyborów. Zależy nam na jak największej jedności w wyborach i do niej nawołujemy. Należałoby spodziewać się, że opozycja będzie miała taką większość w wyborach, że nie da się jej zmanipulować PiS-owi, czy też będzie mogła odrzucić weto pana prezydenta – mówił Jacek Karnowski. – Stawiamy na wybory do senatu z tego powodu, że PiS wyciąga jak z kapelusza Bezpartyjnych Samorządowców, którzy są z nimi w kolacji, a to też są ludzie, którzy będą startować. Według prezesa Ruchu Samorządowego „TAK! Dla Polski” ważna jest intensyfikacja działań ruchu i ważne to, że ruch ma już teraz, tak dobre notowania sondażowe. – My chcemy wzmacniać opozycję, nie chcemy jej dzielić. – dodał.

Zobacz również:  Arkady Wrocławskie — zamknięcie galerii już oficjalne. Kiedy nastąpi?

Ruch samorządowy Tak Dla Polski! pomoże opozycji pokonać PiS? Wyrasta na czarnego konia wyborów

Prezydent Sopotu został też zapytany, kto z samorządów będzie rozważał swoją kandydaturę w wyborach.

Prezydenci, wójtowie, burmistrzowie i niektórzy radni, pewnie starostowie, może marszałkowie. My w tej chwili rozmawiamy z tymi ludźmi. To są bardzo ważne decyzje – odparł gość. – Każdy jest związany ze swoją małą ojczyzną, ale też chce walczyć o prawo tych małych ojczyzn do samostanowienia. Każdy chce walczyć, żeby nie było kolesiostwa w tym kraju, willi plus, żeby NGO’sy dostawały środki na ważne zadania, które wykonują, żeby nauczyciele dostali podwyżki i żebyśmy w końcu mieli dobrą zieloną energię. – tłumaczył lider Ruchu Samorządowego Tak! dla Polski.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI