12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Kto zajmie jego miejsce?

WARTO PRZECZYTAĆ

Rada Mediów Narodowych poinformowała dzisiaj o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Wiadomość przekazał członek rady – Robert Kwiatkowski, a potwierdził prezes RMN – Krzysztof Czabański.

Jacek Kurski żegna się z TVP

Według źródła Onetu to Krzysztof Czabański, czyli prezes Rady Mediów Narodowych złożył wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego ze stanowiska. Według doniesień portalu w głosowaniu za jego odwołaniem byli wszyscy przedstawiciele PiS. O wydarzeniu poinformował też Członek RMN Robert Kwiatkowski na Twitterze.

Nowy prezes Telewizji Polskiej

Nowym prezesem TVP został Mateusz Matyszkowicz. Z telewizją publiczną związany jest od 2016 roku, a z zarządem TVP od 25 kwietnia 2019. Był dyrektorem TVP Kultura oraz TVP1, a także zastępcą dyrektora Biura Programowego ds. repertuaru.ak. Z wykształcenia jest filozofem. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował też jako redaktor „Teologii Politycznej”.

Co czeka Jacka Kurskiego po odwołaniu?

O tym, jaką funkcję będzie pełnić teraz były prezes Telewizji Polskiej na razie nie wiadomo. Według rzecznika PiS Radosława Fogla na Jacka Kurskiego czekają nowe zadania.

W opinii publicznej pojawiają się komentarze, że może on wrócić do polityki. Nie jest to również pierwsza sytuacja, gdy Jacek Kurski stracił stanowisko prezesa TVP. W marcu 2020 roku zadecydowano o jego odwołaniu, jednak szefem Telewizji Publicznej został wybrany ponownie w sierpniu 2020.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI