Ładowanie

Jacek Sutryk potwierdził swój start w wyborach samorządowych

15 listopada, 2023

fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk FB

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapowiedział, że będzie kandydował w najbliższych wyborach samorządowych. „Startując 5 lat temu mówiłem o programie dla Wrocławia na dekadę. Chciałbym ten plan zrealizować” – powiedział prezydent na antenie TVN24.  

We wtorek, 14 listopada Jacek Sutryk był gościem programu “Fakty po faktach” na antenie TVN24. W trakcie rozmowy padło pytanie o wybory samorządowe. Prezydent Wrocławia potwierdził, że nic nie stoi na przeszkodzie by ubiegał się o reelekcję.

Tak, ja będę kandydował. Zresztą, startując pięć lat temu mówiłem o pewnym programie dla Wrocławia na dekadę. Chciałbym ten plan zrealizować. Bo pomimo tych różnych obiektywnych, niezależnych uwarunkowań, udało się bardzo dużo zrobić – powiedział Jacek Sutryk.

Pakt samorządowy

Wiele wskazuje na to, że podczas wyborów samorządowych opozycja ponownie połączy siły i tak jak w wyborach do Senatu wystawi wspólnych kandydatów.

Chcielibyśmy podczas wyborów samorządowych powtórzyć ze wszystkimi partiami opozycji to, co udało się w wyborach parlamentarnych, i zbudować swego rodzaju pakt samorządowy. To będzie druga część meczu i chodzi o to, by móc wprowadzić demokratyczne partie i stowarzyszenia w całej Polsce, i jest nadzieja, że cały rozwój państwa polskiego będzie spójny – mówił Jacek Sutryk w “Faktach po Faktach” w TVN-ie.

Kto będzie ubiegał się o fotel prezydenta Wrocławia?

Oprócz Jacka Sutryka w wyborach samorządowych wystartuje Robert Suligowski, kandydat Zielonych. Do walki o tytuł włodarza miasta stanie na pewno także kandydat PiS. Na tym etapie brak jednak konkretnych nazwisk. Start w wyborach może ogłosić również członek zarządu województwa dolnośląskiego – Krzysztof Maj z Bezpartyjnych Samorządowców, któremu nie udało się dostać do Sejmu.

Tagi