10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Jadłodzielnia Foodsharing stanęła na Maślicach przy ul. Suwalskiej.

WARTO PRZECZYTAĆ

Gdy przygotujemy zbyt dużo obiadu i wiemy, że nie uda nam się go zjeść, możemy zapakować go w pojemniki i przynieść do jadłodzielni. Jedna z nich stanęła na Maślicach przy ul. Suwalskiej. To bardzo potrzebna inicjatywa, robiąca krok przeciwko marnowaniu żywności.

fot. wroclaw.pl

Jadłodzielnia na Maślicach (przy Centrum Aktywności Lokalnej, tuż obok szkoły, na ul. Suwalskiej 11) została otwarta 25 lipca. Została przeniesiona ze stadionu na Pilczycach.

Jadłodzielnia Stadion funkcjonowała prawie trzy lata – od grudnia 2019. Była otwierana wraz z Radą Osiedla Maślice. W związku z warunkami pogodowymi – silne wiatry na otwartej przestrzeni – witryna została kilkukrotnie uszkodzona: w sumie straciliśmy tam cztery lodówki. Po ostatnim razie, wspólnie z Tarczyński Arena, podjęliśmy decyzję o przenosinach – informuje Monika Moc z Foodsharing Wrocław.

Foodsharing – dzielenie się żywnością

Jadłodzielnie są miejscami, w których możemy podzielić się posiłkiem z innymi. Niektórzy ludzie wyrzucają nadmiar jedzenia, podczas gdy inni cierpią z powodu głodu. Z tego rozwiązania może z niej skorzystać każdy, niezależnie od statusu społecznego. Oznacza to, że poczęstować się mogą potrzebujący, oraz inne osoby, które popierają ruch zero waste. Lodówki pozostawione są do bezpłatnego użytku publicznego.

Jadłodzielnie są otwarte siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI