2 C
Wrocław
sobota, 3 grudnia, 2022

Kolejna jadłodzielnia postawiona przez Foodsharing, tym razem przy południowej granicy Wrocławia

WARTO PRZECZYTAĆ

Czternasta jadłodzielnia od Foodsharing Wrocław stanęła w podwrocławskich Iwinach. Tak jak w pozostałych punktach, możemy zostawić tam jedzenie, którego nie uda nam się zjeść. Inicjatywa ta robi wielki krok przeciwko marnowaniu żywności.

fot. Foodsharing Wrocław

Jadłodzielnia w Iwinach powstała z prywatnej inicjatywy mieszkańca, Pawła Wypycha, który udostępnił prąd i miejsce na swojej działce. Pomógł także kupić witrynę oraz obudowę.

Bardzo doceniamy takie oddolne inicjatywy i zachęcamy innych mieszkańców do podobnych działań. Pan Paweł nawiązał z nami kontakt, gdy o inicjatywie powiedziała mu znajoma z Warszawy. – opowiada Agnieszka Maniewska, koordynatorka Foodsharing Wrocław

Punkt Foodsharing Wrocław stanął przy ul. św. Jacka 1. Pomoże on spopularyzować niemarnowanie żywności wśród mieszkańców tamtych okolic. Każda osoba, nieodpłatnie i o każdej porze, może zostawić w lodówce nadwyżki żywności lub poczęstować się tym, co zastanie.

Niedawno jedna z lodówek została przeniesiona z Tarczyński Arena Wrocław, na ul. Suwalską. Informowaliśmy o tym tutaj.

Czym są jadłodzielnie?

Niektórzy ludzie wyrzucają nadmiar jedzenia, podczas gdy inni cierpią z powodu głodu. Codziennie wiele żywności jest marnowanej i wyrzucanej, podczas gdy mógłby ktoś z niej skorzystać. Jadłodzielnie są miejscami, w których możemy podzielić się posiłkiem z innymi, by zapobiec temu marnowaniu i wspierać ruch zero waste.

Foodsharing odbiera także niesprzedaną żywność z targowisk, piekarni, restauracji i cateringów.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3