-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Jelenia Góra: “Dom Harcerza” przejdzie remont. To miejsce schronu uchodźców z Ukrainy

WARTO PRZECZYTAĆ

Na renowację „Domu Harcerza” zostanie przeznaczonych łącznie 600 tys. złotych. To miejsce zapewniło dach nad głową 80 uchodźcom z Ukrainy. Wsparcie finansowe ma na celu między innymi poprawę warunków bytowych mieszkających tam osób.

“Dom Harcerza” zostanie odnowiony. Fot. materiały prasowe

Fundacja Liroy Merlin przeznaczy na renowację “Domu Harcerza” dwa granty. Pierwszy w wysokości 400 tys. złotych został przekazany na termomodernizację budynku, drugi w wysokości 200 tys. złotych zapewni wyposażenie wnętrza budynku.

Co zostanie wyremontowane?

Przewidziane prace obejmują:

  • remont sali aktywności oraz wyposażenie jej w sprzęty takie jak: drabinki gimnastyczne, piłki rehabilitacyjne, basen z piłkami, materace gimnastyczne,
  • remont kuchni oparty o gruntowne malowanie, wymianę drzwi, wymianę podłogi i oświetlenia,
  • zakup i montaż szaf, karniszy, krzeseł i elementów dekoracyjnych. 

– Sytuacja w Ukrainie wpłynęła na to, że otrzymaliśmy dodatkową gotówkę od centrali we Francji, dzięki czemu możemy pomagać i wspierać gminy. Przekazywany Grant o wartości 200 tys. złotych będzie w postaci materiałów budowlanych, które zostaną przekazane bezpośrednio z jeleniogórskiego oddziału Liroy Merlin. Materiały zostaną przetransportowane na miejsce remontu. W tę kwotę wchodzi również sfinansowanie usług montażowych, które będą przeprowadzane z montażystami. mówił Prezes Zarządu fundacji Liroy Merlin.

Cel projektu

“Dom Harcerza” dał schronienie 80 uchodźcom z Ukrainy, głównie kobietom z dziećmi w wieku szkolnym. Fundacja Liroy Merlin przekazała środki na zakup materiałów budowniczych, aby poprawić tam komfort życia. Po powrocie uchodzców na Ukrainę, “Dom Harcerza będzie mógł pełnić funkcję siedziby Karkonoskiego Hufca ZHP oraz Szkolnego Schroniska Młodzieżowego DRUH. Ponownie stanie się miejscem przyjaznym młodzieży.

Ten obiekt zmienia się z miesiąca na miesiąc i będziemy starać się małymi krokami dokończyć całkowicie remont.  – podsumował Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI