-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Jelenia Góra: Kolejkowo buduje nową modelarnię!

WARTO PRZECZYTAĆ

Ruszyły prace budowlane hali modelarni Kolejkowa, na Zabobrzu w Jeleniej Górze. Powstanie w niej ścieżka turystyczna pokazująca jak powstają makiety oraz warsztaty modelarskie dla dzieci i dorosłych. Park z jeżdżącymi mini pociągami, które będą wozić odwiedzających, urozmaici teren wokół.

Kolejkowo to miejsce, gdzie można obejrzeć największe kolejowe makiety w Polsce. Przedstawiają rzeczywistość w 25 – krotnym pomniejszeniu. Obecnie zobaczymy je w dwóch lokalizacjach, we Wrocławiu i w Gliwicach. Niedługo również w Jeleniej Górze, w modelarni.

Projekt dynamicznie się rozwija, stąd potrzeba stworzenia nowoczesnej modelarni. Budynek nazywamy modelarnią, ale będą mieścić się w nim również główne biura Kolejkowa oraz miejsce przeznaczone na warsztaty modelarskie. Wszyscy chętni będą poznawali tajniki modelarstwa i powstawania makiet tematycznych Kolejkowa. – mówi Jakub Paczyński, Prezes Zarządu Kolejkowa

Powierzchnia działki przeznaczonej pod budowę modelarni wynosi 10 883,00 m², powierzchnia zabudowy budynku to 975,12 m², w tym powierzchnia użytkowa 868,46 m².

To pierwsza w Polsce taka modelarnia. Budowa rozpoczęła się w styczniu tego roku. Dzięki intensywnie prowadzonym pracom zakończenie planowane jest na lipiec 2023 roku.

Wystawy kolejkowa niedługo w największych polskich miastach

Aktualnie przygotowywane są elementy ekspozycji do warszawskiego Kolejkowa. Główne projekty makiet będą powstawać właśnie w modelarni w Jeleniej Górze. Ma nad nimi pracować 20 modelarzy, przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI