12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Jelenia Góra: Prezydent powołał pełnomocniczkę ds. Ukraińców

WARTO PRZECZYTAĆ

FOT. jelonka.com/Przemek Kaczałko

Prezydent Jeleniej Góry będzie wspierany przez pełnomocniczkę ds. Ukraińców. O powołaniu Tetiany Kartsevej poinformował Jerzy Łużniak podczas specjalnej konferencji prasowej w Ratuszu.

Podczas konferencji prasowej prezydent przedstawił Tetianę Kartsevę, która po ataku Rosji przybyła do Jeleniej Góry z Równego.

To ważny dzień dla Jeleniej Góry i uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają w Jeleniej Górze – podkreślił Jerzy Łużniak.

Do zadań pełnomocniczki należeć będą w szczególności:
1) organizowanie i koordynowanie działań dotyczących wsparcia obywateli Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa,
2) współpraca z podmiotami zewnętrznymi w zakresie prowadzonych działań pomocowych obywatelom Ukrainy, o których mowa w pkt. 1,
3) planowanie akcji wspierających działania dla obywateli Ukrainy, o których mowa w pkt. 1,
4) reprezentowanie Miasta i Prezydenta Miasta Jeleniej Góry w kontaktach z podmiotami, zewnętrznymi w sprawach dotyczących zadań określonych w niniejszym zarządzeniu.

Jest mi niezmiernie miło, że mogę powitać Tetianę na pokładzie Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Potrzebny jest pełnomocnik, żebyśmy obustronnie mieli jak najlepszy kontakt z obywatelami Ukrainy – dodał J. Łużniak.

To dla mnie wielki zaszczyt, że dostałam taką możliwość. Mam nadzieję, że nasza współpraca pomoże rozwiązać problemy, jakie mogą wynikać z nieporozumień, czy odmienności kulturowej, choć jesteśmy bardzo podobni. Jelenia Góra to drugi dom dla uchodźców, a my spróbujemy zrobić wszystko, żeby nie być tylko gośćmi, ale też działać z korzyścią dla Jeleniej Góry – wyznała Tetiana Kartseva.

Namiary kontaktowe do pełnomocniczki ds. Ukraińców, które od jutra będzie można używać:
ukraina@jeleniagora.pl
tel. 783 295 325.

mat. pras.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI