-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Jelenia Góra: Przychodnia dla najmłodszych Karkonosek

WARTO PRZECZYTAĆ

Jeszcze w tym roku w Jeleniej Górze powstanie dzienny ośrodek rehabilitacji dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego, o nazwie Karkonosek. To pierwsza taka przychodnia w regionie, dzięki niej rodzice z dziećmi nie będą musieli dojeżdżać do oddalonych ośrodków.

Przychodnię zamierza prowadzić spółka Medica Group, która wynajmie część budynku przy ul. Osiedle Robotnicze 10. Firma ma 10-letnie doświadczenie w tego typu działalności, z powodzeniem prowadzi podobny ośrodek we Wrocławiu na ul. Łubinowej.

Pomoc dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

Dzieci od urodzenia do 18 roku życia znajdą tam pomoc rehabilitacyjną, psychologiczną i logopedyczną, a także terapię zajęciową i integrację sensoryczną.

Część usług będzie komercyjna, spółka prowadzi również zaawansowane rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia dotyczące finansowania świadczeń dla dzieci i liczy na możliwość otrzymania kontraktu z tego zakresu. – mówił Krzysztof Rupotacki, prezes zarządu Medica Group sp. z o.o.

Jest to pierwszy taki ośrodek w regionie. Dojeżdżanie do innych miast stanowiło problem dla rodziców.

Taki ośrodek to znakomita sprawa. Tym bardziej że najbliższe znajdują się we Wrocławiu i Zielonej Górze. Dla wielu rodziców dzieci z niepełnosprawnościami będzie to spore ułatwienie, bo nie będą musieli dojeżdżać. – mówił prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak

Nowa przychodnia dla najmłodszych zapewni miejsca pracy

Ośrodek zatrudnia 25 osób, większość będą stanowić osoby z okolicy.

Rozmawiamy z miejscowymi lekarzami, fizjoterapeutami. Kilku specjalistów będzie dojeżdżało z Wrocławia. Poszukujemy również specjalistów: fizjoterapeuci po specjalistycznych kursach zajmujący się rehabilitacją dzieci, fizjoterapeuci do wyszkolenia, terapeuci zajmujący się integracją sensoryczną, logopedzi, psychologowie, terapeuci zajęciowi, specjaliści rehabilitacji medycznej, lekarze specjaliści rehabilitacji medycznej, neurologii, ortopedii i traumatologii. – mówi prezes Medica Group.

Działalność placówki rozpocznie się w sierpniu tego roku.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI