1.5 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Jelenia Góra: Umowa na kryte lodowisko podpisana

WARTO PRZECZYTAĆ

Prezydent Miasta Jerzy Łużniak podpisał umowę z wykonawcą na budowę wielofunkcyjnego, krytego lodowiska, które powstanie przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze.

Lodowisko powstanie na prośby mieszkańców, którzy chcą korzystać z jazdy na łyżwach zimą podczas niesprzyjającej pogody. Dotychczasowo w Jeleniej Górze są dwa lodowiska na orlikach, ale są uzależnione od warunków atmosferycznych.

Prezydent Jeleniej Góry podpisał umowę na wykonanie lodowiska. /Fot UM Jeleniej Góry

Wykonawca będzie miał czas na realizację projektu do listopada 2023 roku. Lodowisko będzie całoroczne i wielofunkcyjne. W okresie letnim będzie pełnić funkcję rolkowiska. Będzie również zorganizowany plac zabaw dla dzieci.

Najważniejszym elementem jest betonowa płyta lodowiska, ponieważ na niej będzie można organizować wszystkie formy sportu, które mieszczą się w wymiarach. Sporty, które będzie można uprawiać to: badminton, tenis ziemny, koszykówka, siatkówka ale również będzie rozkładany pumptrack i skatepark.

Obiekt będzie składał się z hali namiotowej w której będzie znajdować się lodowisko, będzie posiadać wymiary około 25 m x 45 m i wysokośc 12 m. Od strony ulicy Kilińskiego przewidziana jest ściana murowana powiązana architektonicznie z budynkiem zaplecza.

Płyta lodowiska będzie miała 20 x 45 m w konstrukcji płyty betonowej mroźniczej (z możliwością wykorzystania jako płyty z przeznaczeniem do jazdy na rolkach). Tafla będzie dla od 80 do 100 osób. Hala zostanie również zaopatrzona w trybuny tymczasowe rozkładane : przewidziane dla min. 28 osób.

Projekt lodowiska. /Fot. UM Jeleniej Góry

Lodowisko będzie również zaopatrzone w rolowane ściany, dzięki czemu w okresie letnim będzie możliwość przewietrzenia, a w okresie jesienno-zimowym przy zamknięciu będzie utrzymywać się temperatura między -5 do +5 °C. To spowoduje, że będzie niskie zużycie energii elektrycznej, ponieważ tafla nie będzie narażona na promienie słoneczne, wiatr, deszcz czy śnieżyca.

Zadanie jest dofinansowane w ramach: Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na kwotę 4 mln zł.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3