13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Jest decyzja! Sparta w niedzielę pojedzie w komplecie?

WARTO PRZECZYTAĆ

W trakcie sobotniego Grand Prix rozgrywanego w Cardiff z rywalizacji po 3. biegach wycofał się Tai Woffinden. Brytyjczyk narzekał na ból w klatce piersiowej, a stan jego zdrowia został poddany dogłębnym badaniom. W sprawie Woffindena wypowiedział się klubowy lekarz Sparty, który zdradził, czy trzykrotny mistrz świata weźmie udział w niedzielnym starciu z Włókniarzem.

Przypomnijmy, że problemy Taia zaczęły się jeszcze przed rywalizacją w ramach Speedway of Nations, kiedy to Brytyjczyk doznał wypadku na rowerze i musiał wycofać się z zawodów. Co prawda, zdołał uczestniczyć w ligowym starciu Sparty, jednak jego problemy ponownie nasiliły się przed kolejnym weekendem. Zaniepokojony klub postanowił przebadać zawodnika, by móc dostać zielone światło na jego udział w decydujących starciach playoff PGE Ekstraligi.

– Tai Woffinden przeszedł kompleksowe badania ogólne i wydolnościowe ukierunkowane na układ sercowo-naczyniowy. Zostały one przeprowadzone w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu i Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Wszystkie przeprowadzone badania nie wskazały żadnych odstępstw od normy. W związku z tym nie ma żadnych przeciwwskazań, by zawodnik uczestniczył w treningach i niedzielnym meczu ligowym – powiedział portalowi sportowefakty.pl Mirosław Gibek, lekarz klubowy Sparty Wrocław.

Co ważne, w niedzielnym starciu, które zaplanowano na godzinę 20.00, pojedzie także kapitan Betard Sparty Wrocław Maciej Janowski, bowiem on także nie tak dawno uczestniczył w poważnym wypadku i również o jego zdrowie drżęli włodarze wrocławskiego klubu.

Odsłony: 4

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI