-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Joanna Chorąża na dłużej w #VolleyWrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

Joanna Chorąża, wieloletnia zawodniczka młodzieżowych sekcji #VolleyWrocław, w sezonie 2022/2023 przeniesie się do drużyny seniorek. Choć dotychczas grała głównie jako przyjmująca, w najbliższym roku będzie prezentowała swoje umiejętności na pozycji libero.

Joanna Chorąża to zawodniczka, która od początku swojej przygody z siatkówką pozostawała blisko #VolleyWrocław. Jako reprezentantka klubu UKS Sokoliki Janowice Wielkie brała udział w projekcie minisiatkówki wrocławskiego klubu, czyli Volleymanii Dolny Śląsk, popularyzującego tę dyscyplinę w obrębie całego województwa. Wyróżniając się na tle wszystkich uczestniczek rozgrywek, Chorąża została wybrana wtedy MVP Volleymanii.

Już jako zawodniczka #VolleyWrocław cieszyła się z licznych medali wojewódzkich rozgrywek w kategoriach młodzieżowych, rozgrywkach trzecio- i drugoligowych oraz, przede wszystkim, brała udział w rywalizacji o mistrzostwo kraju. Chorąża została mistrzynią Polski Młodziczek w 2018 roku, a wraz z reprezentacją Polski U16, jako jej kapitan, walczyła o mistrzostwo Europy. W ubiegłym sezonie wraz z ekipą juniorek #VolleyWrocław, jako mistrzyni Dolnego Śląska, zajęła 7. miejsce w kraju, a wcześniej triumfowała w PRAISE THE WEAR Dolnośląsko-Lubuskiej III Lidze Kobiet.

Szansę trenowania z seniorskim zespołem Joanna Chorąża otrzymała już w sezonie 2020/2021. Na swój debiut na parkietach Tauron Ligi musiała poczekać kilka miesięcy, ale wreszcie jako 17-latka zaprezentowała się w meczu z Pałacem Bydgoszcz. Kilka miesięcy później wraz z #VolleyWrocław triumfowała w letnich rozgrywkach plażowych, PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Jeszcze wtedy zawodniczka występowała na pozycji przyjmującej, jednak w sezonie 2022/2023 zobaczymy ją w nieco innej roli i koszulce – Chorąża będzie grać we wrocławskiej drużynie jako libero.

Pozostanie na dłużej we Wrocławiu to dla mnie świetna sprawa, ponieważ to z tym miejscem mam prawie wszystkie wspomnienia związane z siatkówką. Zmiana pozycji w tym roku, z przyjmującej na libero, to dla mnie kolejne wyzwanie i szansa na rozwój. Dodatkowo dalej mam przed sobą ostatni sezon w kategorii juniorki, więc liczę na to, że będę mogła wnieść do tego zespołu jak najwięcej i pozytywnie zakończyć etap siatkówki młodzieżowej – o swojej decyzji pozostania we Wrocławiu mówi Joanna Chorąża.

Zobacz również:  Wrocław chce utworzyć dwa Branżowe Centra Umiejętności

Bardzo cieszę się, że Asia zostaje z nami. To bardzo inteligentna i pracowita dziewczyna, która dała się nam poznać z dobrej strony od wielu lat. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w Janowicach Wielkich, uczestnicząc w naszym projekcie Voleymanii. Dla Asi najbliższy sezon będzie już trzecim w seniorskim zespole, tym razem już pełnowymiarowo. Po wielu rozmowach z Asią i trenerem Maškiem doszliśmy do wniosku o zmianie pozycji, na której Asia zagra. Od tego sezonu będzie to libero. Mam nadzieję, że Asia jeszcze bardziej rozwinie skrzydła i w przyszłości będzie jedną z czołowych siatkarek na tej pozycji w naszym kraju – wyjaśnia Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A.

źródło: volleywroclaw.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI