13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

John Malkovich wystąpi na scenie Narodowego Forum Muzyki

WARTO PRZECZYTAĆ

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu znane jest z koncertów na wysokim poziomie. Często organizowane były wydarzenia z udziałem światowej sławy orkiestr i największych gwiazd muzyki klasycznej. Tym razem, publiczność zbierze się, by obejrzeć szczególny spektakl. Na scenie Sali Głównej NFM wystąpi jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów naszych czasów, John Malkovich.

Narodowe Forum Muzyki, fot. wroclaw.pl

Aktor znany jest z takich filmów jak Niebezpieczne związki, Na linii ognia czy Być jak John Malkovich. Prywatnie uwielbia Wrocław i pojawi się w nim 14 sierpnia, by wystąpić w spektaklu The Infernal Comedy: Spowiedź seryjnego mordercy.

Wyznania seryjnego mordercy

Dzieło Michaela Sturmingera opowiada historię Jacka Unterwegera, seryjnego mordercy kobiet. Jack był autentyczną postacią, żyjącą w latach 1950 – 1994 w Austrii. Zajmował się pisaniem oraz mordowaniem. Nazywany był Dusicielem z Wiednia. To właśnie w jego rolę wcieli się John Malkovich.

Trudno wyobrazić sobie, by opowieść o kimś, kto dopuszczał się tak strasznych czynów, była komedią.

Oczekiwania zmieniają się całkowicie, kiedy dowiadujemy się, że John Malkovich zagra rolę Jacka, przedstawiającego swoje Wyznania seryjnego mordercy. Teraz możemy oczekiwać nieoczekiwanego. […] John, pozostając idealnie wierny reżyserii, tekstowi i partnerom na scenie, na każdej próbie czy występie szukał nowych możliwości zaskoczenia siebie i nas. John Malkovich swoim występem osiąga ideał wszystkich sztuk dramatycznych: obecności chwili. – mówi reżyser spektaklu, Michael Sturminger

W sztuce wystąpi jeden aktor. Usłyszymy dwa soprany, których partie wykonają Chen Reiss i Susanne Langbein oraz orkiestry: Orchester Wiener Akademie i Wrocławska Orkiestra Barokowa, grające na instrumentach z epoki.

Spektakl odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia 2022, o godzinie 15.30 oraz 19.00. Obejrzeć można go Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI