Ładowanie

Juniorzy Śląska opuszczają strefę spadkową

1 czerwca, 2023

W meczu 29. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 Śląsk Wrocław wygrał z Cracovią 7:1. Bramki dla WKS-u strzelali Aleksander Wołczek, Miłosz Kurowski, Oskar Wojtczak, Yehor Sharabura oraz Dawid Matuszewski. Wrocławianie tym samym opuścili strefę spadkową Centralnej Ligi Juniorów.

Początek meczu był dość udany w wykonaniu WKS-u. Rywale nastawili się na defensywę i nie wyglądało na to, by mieli w planach ruszyć do ataku. Wrocławianie stopniowo przesuwali się pod bramkę, ale otwierające trafienie padło zza pola karnego. Aleksander Wołczek znalazł sobie trochę miejsca i precyzyjnym strzałem nie dał szans Filipowi Kramarzowi.

Kilka minut później miejscowi mieli szansę na podwyższenie wyniku. W pole karne wpadł Łukasz Gerstenstein, który dograł futbolówkę do Miłosza Kurowskiego, jednak jego uderzenie w ostatniej chwili zostało zablokowane. „Wojskowi” szli za ciosem i kolejne bramki wydawały się tylko kwestią czasu. Kurowski miał kolejną szansę, ale tym razem piłka po jego uderzeniu ze skraju pola karnego obiła poprzeczkę. Na szczęście, co się odwlecze, to nie uciecze. Kilka minut później Matuszewski doszedł do strzału głową i umieścił piłkę w siatce. Goście jeszcze przed przerwą zdobyli gola wyrównującego po stałym fragmencie gry, ale ostatecznie to podopieczni trenera Janusza Góry schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. 

Już na początku drugiej części Wojskowi zadali rywalom trzeci cios. Miłosz Kurowski potężnie uderzył po krótkim słupku i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi rywali. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 61. minuty – wówczas drugą bramkę dopisał sobie Aleksander Wołczek, a kilka minut później skompletował hat-tricka.

Wojskowi nie poprzestawali w atakach i w 72. minucie szóste trafienie dla Śląska zaliczył Oskar Wojtczak, który przez cały mecz imponował ciężką pracą dla całego zespołu. Natomiast ostatni cios WKS zadał w 82. minucie. Wówczas wprowadzony na boisko Yehor Sharabura ładnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Okazałe zwycięstwo z Cracovią 7:1 zapewnia Śląskowi U19 wyjście ze strefy spadkowej. Co ważne, ostatni i jednocześnie decydujący mecz Centralnej Ligi Juniorów wrocławianie rozegrają już 3 czerwca, o godzinie 12:00. Wtedy Wojskowi zmierzą się w Warszawie z Polonią. 

Śląsk U19 – Cracovia U19 7:1 (2:1)

Bramki:

1:0: 21’ A. Wołczek
2:0: 40′ D. Matuszewski
2:1: 43′ S. Doba
3:1: 50′ M. Kurowski
4:1: 61′ A. Wołczek
5:1: 66′ A. Wołczek
6:1: 72′ O. Wojtczak
7:1: 82. Y. Sharabura

Śląsk U19: Mielcarz – Maszkowski, Gerstenstein, Wołczek, Bednarczyk, Matuszewski, Kurowski, Wojtczak, Szczyrek, Zawadzki, Rozum 

Cracovia U19: Kramarz – Donda, Tkachuk, Mrozik, Doba, Keska, Bałaszek, Rózga, Hyla, Konieczny, Kociołek  

źródło: slaskwroclaw.pl