W poniedziałek, 10 lipca, kończy się pierwszy, letni termin rejestracji na studia na PWr. Proces rekrutacyjny rozpoczęło aż 14 tys. kandydatów, na których czekają zarówno te dobrze znane poprzednim rocznikom, jak i zupełnie nowe kierunki kształcenia. Które z nich najchętniej wybierają przyszli studenci?
Największą popularnością na Politechnice Wrocławskiej cieszy się kierunek lekarski, matematyka i analiza danych oraz informatyka stosowana.
– W tym roku na kandydatów i kandydatki na 75 kierunkach studiów czeka 7885 miejsc – mówi Anetta Stypułkowska kierująca Działem Rekrutacji PWr. – Nasza oferta obejmuje dziewięć kierunków w języku angielskim i tyle samo nowości.
Najpopularniejsze kierunki
Wśród osób, które rozpoczęły rekrutację w tym roku, największą popularnością cieszą się:
- kierunek lekarski – 11 osób na miejsce
- informatyka stosowana w języku angielskim – 7,7 osoby na miejsce
- informatyka stosowana – 6,8 osoby na miejsce
- matematyka i analiza danych – 6,7 osoby na miejsce
- automatyka i robotyka – 5,1 osoby na miejsce
Nowości na PWr
Po raz pierwszy na Politechnice Wrocławskiej można rejestrować się na kierunek lekarski, gdzie dla osób zainteresowanych kształceniem się w zakresie medycyny 4.0. czeka 60 miejsc. Z kolei kierunek inżynieria pojazdów i napędów niskoemisyjnych na Wydziale Mechanicznym to coś dla tych, którzy chcą być przygotowani do nowych wyzwań w automotive.
Na Wydziale Matematyki przygotowano natomiast dwie nowości: to matematyka i analiza danych oraz kierunek inżynierski matematyka, gdzie studenci będą poznawać zagadnienia związane z nauką o danych, uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją. Interesujących się nie tylko chemią, ale i będących ciekawymi świata zapraszamy na inżynierię materiałową, której program współtworzy aż pięć politechnicznych wydziałów.
O technologiach wspierających medycynę, w całości w języku angielskim, będzie można nauczyć się, wybierając kierunek Medical Informatics na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Do wyboru praktycznych studiów na kierunku geologia stosowana, przygotowujących od podstaw do rozpoznawania i dokumentowania złóż, a później ich eksploatacji zachęca Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Z kolei dla pasjonatów elektroniki, chcących poznać tajemnice technik światłowodowych Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów przygotował kierunek elektronika i fotonika.
W sumie na I stopniu studiów stacjonarnych czeka 6768 miejsc, a do wyboru jest 59 kierunków studiów. 637 miejsc to natomiast oferta studiów II stopnia. Tutaj do wyboru jest 16 kierunków, w tym sześć w języku angielskim, a nowością jest kierunek Urban Mining – inżynieria recyklingu, gdzie studenci będą uczyć się, jak odzyskiwać cenne surowce z odpadów generowanych przez działalność człowieka.
Wyniki naboru na studia I stopnia ogłoszone zostaną 12 lipca. Trochę więcej czasu na zgłoszenia mają osoby rekrutujące się na drugi stopień, tutaj ostateczny termin to 20 lipca.