Ładowanie

Kacper Zaborski napastnikiem rezerw Śląska

5 sierpnia, 2023

Drugi zespół Śląska ma nowego napastnika. Kontrakt z klubem podpisał 21-letni Kacper Zaborski.

https://lp.superbet.pl/welcome-offer-super-advantage

Nowy zawodnik drugiego WKS-u jest wychowankiem MOSiR-u Piła, następnie występował w Błękitnych Wronki, skąd trafił do Pogoni Szczecin. Tam najpierw grał w zespole juniorów, a następnie w trzecioligowych rezerw Portowców. W międzyczasie jedną rundę spędził także na wypożyczeniu w 2. Lidze, reprezentując barwy Wigier Suwałki. W okresie przygotowawczym rozpoczął treningi z drużyną prowadzoną przez Michała Hetela, a dobra postawa zaowocowała kontraktem.

– Kacper wyróżniał się w okresie przygotowawczym, a swoją postawą na boisku przekonał nas, że zasłużył na szansę. Teraz przed nim kolejne wyzwania i wierzę, że będzie wzmocnieniem ataku Śląska II. Zawodnik ten ma duży potencjał i wciąż jest młodym piłkarzem, który ma już doświadczenie w seniorskiej piłce – zaznacza David Balda, dyrektor sportowy Śląska.

21-letni zawodnik w poprzednim sezonie rozegrał 28 meczów w barwach Pogoni II Szczecin. Teraz będzie chciał wspomóc formację ofensywną WKS-u.

– Śląsk jest utytułowanym klubem, kibice na stadionie podczas meczów pierwszego zespołu robią wrażenie, miałem okazję się przekonać. Chciałbym naciskać i powalczyć o miejsce w składzie pierwszej drużyny, choć oczywiście na tę chwilę skupiam się na jak najlepszych występach w Śląsku II – mówi Kacper Zaborski. – Mamy fajną ekipę, chłopaki mają umiejętności, niektórym brakuje tylko doświadczenia, ale tutaj pomogą starsi zawodnicy. Chciałbym być liderem w tym zespole – dodaje.

Kontrakt z zawodnikiem został zawarty na najbliższy sezon z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy