-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Ruda Śląska: Kandydat PiS nie wszedł do drugiej tury wyborów

WARTO PRZECZYTAĆ

Wyniki oficjalnie potwierdzone. Poseł Marek Wesoły, któremu poparcia udzielił PiS, nie zakwalifikował się do drugiej tury wyborów uzupełniających w Rudzie Śląskiej. Najwięcej głosów zebrał Michał Pierończyk, z którym konkurować będzie Krzysztof Mejer.

Marek Wesoły nie wszedł do drugiej tury wyborów w Rudzie Śląskiej. Fot. rudaslaska.com.pl

Druga tura wyborów odbędzie się 25 września, zmierzą się w niej dwaj kandydaci opozycji, dotychczas pełniący funkcję wiceprezydentów miasta. Sondaże faworyzowały kandydata Prawa i Sprawiedliwości, którego poparł sam prezes partii Jarosław Kaczyński. Odniósł jednak porażkę, przegrywając o włos.

Druga tura bez kandydata PiS-u

Marek Wesoły, który osiągał wysokie wyniki w sondażach, jest zaskoczony wynikami głosowania:

Jestem trochę zaskoczony. Wcześniejsze sondaże pokazywały sytuację trochę inaczej.

Swoje zaskoczenie wyraził również Michał Pierończyk, który zdobył najwięcej głosów:

Wcześniejsze sondaże pokazywały, że nie mam raczej szans na drugą turę. Były głosy, że nie powinienem startować. Teraz widzę, że przede mną i moim sztabem dalsza ciężka praca.

Krzysztof Mejer jest zadowolony z wyników i gotowy na dalszą rywalizację:

– Jestem zadowolony z tego wyniku. Świadczy to o tym, że nasz program zyskał poparcie mieszkańców Rudy Śląskiej. Wybrali dobry kierunek.

Wybory uzupełniające w Rudzie Śląskiej

11 września odbyły się przedterminowe wybory prezydenckie, ponieważ w czerwcu zmarła dotychczasowa prezydent Grażyna Dziedzic. O objęcie urzędu starało się siedmiu kandydatów, startujących z własnych komitetów. Niektórzy z nich mogli liczyć na poparcie partii. Marek Wesoły otrzymał poparcie Prawa i Sprawiedliwości, z racji bycia ich posłem. Do Rudy Śląskiej zawitał Jarosław Kaczyński.

W pełni pana Marka Wesołego popieramy. Już dwukrotnie kandydował, za drugim razem był w drugiej rundzie. Wierzymy, że tym razem odniesienie sukces. – mówił wtedy prezes partii PiS

Krzysztof Mejer ma poparcie Polski 2050 Szymona Hołowni i Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski. Michała Pierończyka wspierają m.in. lokalni politycy Platformy Obywatelskiej i miejscy działacze Nowoczesnej. Oboje pełnili funkcję wiceprezydentów miasta.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI