1.5 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Kapitalny remont mostu św. Klary trwa. Sprawdź postęp prac

WARTO PRZECZYTAĆ

Remont jednego z najstarszych wrocławskich mostów trwa od połowy sierpnia. W tym czasie wiele się zmieniło. Most został prawie całkowicie rozebrany, wymieniane są zużyte elementy. W nowej odsłonie zobaczymy go pod koniec bieżącego roku.

most św. Klary, wrocław, remont
fot. ZDiUM Wrocław

W czasie prac most św. Klary wyłączony jest z użytku. Tymczasowo wejście na Wyspę Bielarską możliwe jest tylko przez Żabią Kładkę.

Prace rozbiórkowe na moście św. Klary

Aktualnie most nie przypomina swojej dawnej formy, lecz rozebranie go było konieczne. Elementy były w złym stanie i zostaną zastąpione nowymi.

Został zdemontowany drewniany pomost, balustrady oraz belki stalowe obu przęseł. Rozpoczęły się prace remontowe zwieńczenia podpór. Ceglane przyczółki zostaną oczyszczone z wapiennych wykwitów, które mają bardzo negatywny wpływ na ich stan techniczny. – tłumaczy Klaudia Piątek z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta

Most św. Klary pozostanie drewniany. Pojawi się nowa nawierzchnia oraz balustrady z drewna dębowego. Po remoncie kształt konstrukcji pozostanie taki sam.

Inwestycja kosztuje nieco ponad milion złotych. Jest finansowana ze środków miasta. Prace nadzoruje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

fot. ZDiUM Wrocław

ZOBACZ GALERIĘ

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3