Ładowanie

Karłowice przyciągają inwestorów, co nie zawsze spotyka się z aprobatą mieszkańców. Będą mieli okazję wyrazić swoje opinie.

Karłowice i duża inwestycja. Mieszkańcy mogą przekazać własne uwagi

12 sierpnia, 2023

Karłowice przyciągają inwestorów, co nie zawsze spotyka się z aprobatą mieszkańców. Będą mieli okazję wyrazić swoje opinie. W miejscu przychodni inwestor chce postawić 40-metrowy budynek. Fot. Google Street

Karłowice, osiedle stworzone według założeń mieszkalno-rekreacyjnych, posiada wiele urokliwych, zielonych uliczek. Teren ten przyciąga także inwestorów, co nie zawsze spotyka się z aprobatą mieszkańców. Będą mieli okazję wyrazić swoje opinie na temat zagospodarowania fragmentów osiedla.

Na północnym wybrzeżu Starej Odry znajdują się Karłowice, miasto-ogród stworzony w 1911 roku wedle koncepcji niemieckiego architekta, Paula Schmitthennera. Teren atrakcyjny jest dla inwestorów, których śmiałe pomysły ingerencji w tereny zielone nie zawsze podobają się mieszkańcom.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Mieszkańcy nie chcą budowy wieżowca

W rejonie ulicy Bonczyka deweloper chciał postawić 40-metrowy budynek, w miejscu istniejącej przychodni. Jej działalność planowano zachować w nowym budynku.

– Uważamy, że koncepcje nowej zabudowy wielorodzinnej naruszają nie tylko wartościowy charakter osiedla, ale również interesy mieszkańców. Nowa zabudowa — zwłaszcza o skali przewidywanej we wskazanych dokumentach — doprowadzi do degradacji wspólnych terenów rekreacyjnych, ograniczy dostęp do światła dziennego, spotęguje problemy komunikacyjne, a w konsekwencji spowoduje także obniżenie wartości istniejących mieszkań i lokali – wymieniają mieszkańcy.

Nie chcą oni, by miasto wydawało deweloperowi pozwolenia na tę budowę. Chcą za to ochrony terenów zielonych i obiektów użyteczności publicznej. Aktualnie, procedura wydania warunków zabudowy, o które wystąpił deweloper, została zawieszona.

– Uwagi mieszkańców w każdej sprawie są dla nas kluczowe, także przy tworzeniu nowych planów miejscowych. Zapewniam, że Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, wsłucha się w punkt widzenia mieszkańców Polanki i szczegółowo przeanalizuje te oczekiwania przed ostatecznym rozstrzygnięciem. Zależy nam na jak najlepszej jakości życia wrocławian, dlatego tworzymy nowe tereny zielone, żłobki, przedszkola — powiedział Przemysław Gałecki, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej UM.

Mieszkańcy mają okazję zgłosić swoje uwagi

Do 14 sierpnia mieszkańcy mogą przekazać swoje uwagi do projektu MPZP w rejonie ul. Bonczyka. Wstępne ogłoszenie planu będzie miało miejsce 5 lipca.

Uwagi można przesyłać mailowo na adres wpl(at)um.wroc.pl, za pośrednictwem ePUAP oraz składając pismo w kancelarii Urzędu Miejskiego.

Tagi